вівторок, 22 травня

Через нові ГЕС на Дністрі кілька прикарпатських сіл опиняться під водою, домівки втратять сотні родин

Про це говорять голови прикарпатських сіл, розташованих на берегах Дністра. Громади стривожені планами будівництва каскаду ГЕС на Дністрі: люди вважають, що це спричинить затоплення значних площ цінних чорноземів, а сотням родин доведеться відселятися з батьківської землі.
Дністер поблизу Галича, повінь 2008 року. Фото "Дністровські ремінісценції". Дністер поблизу Галича, повінь 2008 року. Фото "Дністровські ремінісценції".

Про негативні наслідки запланованого урядом будівництва шести ГЕС на Дністрі в межах Івано-Франківської та Тернопільської областей йшлося сьогодні на круглому столі в Івано-Франківську. Захід зібрав науковців, представників місцевих громад і влади, активістів. 

Наслідки будівництва ГЕС найбільше хвилюють громади сіл, розташованих у каньйоні Дністра. 

Як повідомив голова села Долина Микола Дземан, будівництво каскаду ГЕС призведе до затоплення 70 га території села, деведеться відселити дві сотні сімей. Будуть затоплені церква і клуб. Тому сільська громада одностайно і категорично проти будівництва ГЕС. 

Представники села Городниця розповіли, що за попередніми підрахунками буде затоплена третина території села. Гоородниця просить організувати зустріч з міністром енергетики Ігорем Насаликом і закликає підтримати ініційовану на Тернопільщині петицію до президента з вимогою зупинити проект будівництва каскаду ГЕС на Дністрі. Марія Починок, яка представляла Городницю, також пропонувала зібрати підписи мешканців усіх прибережних сіл трьох областей і надіслати його в Кабмін та ВРУ. 

Сільський голова Побережжя Леся Іванків зазначила, що громада дуже стривожена намірами будувати ГЕС. Село оточене дамбами, люди бояться проривів і затоплень. Громада планує найближчим часом розглянути це питання на сході села і оголосити про свою позицію. 

Як писав КУРС, фахівець із безпеки гідротехнічного та гідроенергетичного будівництва, доктор технічних наук Дмитро Стефанишин застерігає, що зведення каскаду з шести ГЕС на верхньому Дністрі загрожує затопленням значних територій вище по течії.

Теги: Дністер, ГЕС
КОМЕНТУВАТИ