неділя, 27 травня

До місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло понад 70 млн грн плати за землю

З початку року від власників та орендарів земельних ділянок Івано-Франківщини надійшло до місцевих бюджетів області 70,5 млн грн плати за землю. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року находження цього податку збільшились на 14,5 млн грн. З них 63,6 млн грн забезпечили юридичні особи, 6,9 млн грн – фізичні.

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Зазначимо, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права на користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, які надсилаються до 1 липня поточного року.

 
КОМЕНТУВАТИ