Франківські тенісистки позмагалися за 15 тисяч доларів

Спорт 11:02, 12.08, 2017

29 липня – 5 серпня у Франківську вперше пройшов міжнародний турнір з тенісу ITF Women’s Ivano-Frankivsk з призовим фондом у 15 тисяч доларів.

Участь у змаганнях почали представниці 15 країн. Після кваліфікації в основну сітку вийшли учасниці з 11 держав. Серед них: швейцарка Карін Кеннель, німкеня Єлизавета Матвієнко, хорватка Маріана Дражич і румунка Олена-Теодора Кадар, а також українки Марина Чернишова та Олександра Корашвілі, пише Репортер.

В особистому заліку в фіналі зустрілися українка Марина Чернишова і представниця Швейцарії Карін Кеннель. 18-річна Чернишова перемогла суперницю з рахунком 6:4, 3:6, 6:0.

У парних змаганнях у фіналі грали румунка Кадар та українка Корашвілі проти тої ж Чернишової і львів’янки Вероніки Капшай. Чернишова з Капшай перемогли суперниць на тай-брейку.

"Гра була неймовірно цікава та виснажлива, – говорить директор турніру, співзасновник франківського тенісного клубу "Alias" Олександр Фотуйма. – Цьогоріч ми вибороли це право, змагаючись із Харковом. Ще два українські професійні жіночі тури пройдуть у Бучі Київської області".

До організації турніру долучилися Федерація тенісу України, обласна і міська федерації, СК "Олімп" і міський голова Руслан Марцінків. З бюджету міста профінансували благоустрій біля кортів, купили модульну трибуну. Крім того, місто допомогло прийняти й розмістити суддівську бригаду на чолі з суддею міжнародної категорії ITF Supervisor білорусом Сергієм Дубровим.

Такого рівня змагання – перші на території Західної України. Раніше цей турнір проводили у Дніпрі, Донецьку, торік його приймав Харків. Олександр Фотуйма пояснює, що місто, яке приймає турнір, обирали за якістю тенісної інфраструктури, кортів, маркетинговою політикою у підготовці змагань, системою організацією попередніх турнірів.

У нинішніх змаганнях взяли участь і франківчанки – володарка кубку України Вікторія Гоголь та 16-річна Діана Ходан, яка отримала WC – запрошення до основної сітки турніру, яке зазвичай надають найбільш перспективним тенісистам. В особистому заліку Ходан зупинилася на першому етапі турніру, програвши румунці Олені Кадар. У парі з Таісією Поляруш Діана пройшла перше коло, а в другому вони програли майбутнім півфіналісткам турніру – Дражич і Кеннель.

Вікторія Гоголь впевнено подолала перше коло, перемігши словачку Вероніку Коберлінгову. В другому програла землячці Олександрі Андреєвій, майбутній чвертьфіналістці.

У парі з Марією Скибою на тай-брейку Гоголь програла у півфіналі турніру Кадар і Корашвілі. Вік­торія поповнила свою скарбничку в рейтингу ITF чотирма балами.

"Це хороший результат. Для Франківського тенісу бути у півфіналі ITF з бюджетом у 15 тисяч – це дуже добре, і ми як клуб, вихованкою якого є Гоголь, задоволені, – говорить Олександр Фотуйма. – Донедавна Франківськ не розглядали як тенісне місто. Але завдяки тому, що кілька останніх років поспіль ми перемагаємо на всеукраїнських та міжнародних турнірах, співпрацюємо з німецькими клубами, проводимо багато змагань, – маємо такий результат. Ці всі компоненти взаємопов’язані і з часом дають результат – потужних конкурентоздатних тенісистів".

За словами Фотуйми, є всі шанси, що й наступного року турнір проведуть у Франківську.