неділя, 24 червня

Фронтові благословення воїнам і дітям: капелан Микола Мединський про яскравий виїзд у зону війни. ФОТО

Капелан Микола Мединський, керівник громадської організації "Фронтова капеланія Шлях Єднання", клірик Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, повернувся з передової у зоні АТО.
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Працювали на базі, ВОПах та передових позиціях батальйону ім. Генерала Кульчицького, також мали можливість навідатися до воїнів 24-ї бригади ЗСУ (Залізна бригада), розповів Микола Мединський.

"Минулий наш виїзд на лінію фронту виявився по-особливому яскравим. Тема виїзду була "Свята П’ятидесятниця – Утвердження Української Державотворчої ідеї". Фронтові літургії та молитви, безліч духовно-патріотичних, лекційних розмов виховного характеру, під час котрих ми з воїнами роздумували над значимістю сходження Святого Духа на апостолів. Проводили паралелі між сьогоденням, коли Українські воїни, натхненні Святим Духом, ведуть кровопролитну боротьбу із московським безбожницьким окупаційним режимом. Не жаліючи свого життя, ведуть боротьбу во ім’я Торжества Божої Правди на Українській землі та захисту і розбудови Української Держави", – прокоментував капелан фото з передової. 

Роботу капелана-виховника супроводжував патріотичними піснями сучасний фронтовий Кобзар, як називають його побратими, заступник комбата по роботі з особовим складом Володимир Пастушко (друг Пісня, батальйон імені Кульчицького). 

"Участь у посвяті пам’ятного знака нашим загиблим воїнам поблизу Сіверська вчергове навіяла роздуми про величну та болючу жертву нашого народу. Сердечна молитва підносилася до небес за тих, хто життя своє поклав на вівтар боротьби за Свободу", – пригадує Микола Мединський.

За його словами, особливо корисною була робота з дітьми та молоддю, котру провадили за дорученням комбата батальйону ім. Генерала Кульчицького Віктора Толочка у селі Бугаївка Ізюмського району, що на Харківщині.

Були і духовні науки, і патріотично-виховні майстер-класи, під час яких діти власноруч перетворювали носій смерті на символ краси і життя, елементами трипільських орнаментів прикрашаючи гільзи та перетворюючи їх на "свічку миру".

"А націоналістичні мелодіїї друга "Пісні" пробуджували козацький дух у їхніх дитячих сердечках. Хочу підкреслити, що інформаційно-виховна робота з юнацтвом, воїнами та населенням загалом зараз має особливу потребу і є свого роду місійною працею: сіючи зерно Любові до Бога та України, ми закладаємо фундамент майбутньої Української Держави. Особливо це стосується східних теренів, де "рузький мір" особливо пустив своє отруйне коріння",  так бачить своє служіння в зоні війни на Донбасі капелан Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Наразі капелан готується до наступного виїзду.

Фото – Іванна-Калина Костюк, Укрінформ.

 

 

 

 

КОМЕНТУВАТИ