fbpx

Геройське село: із Красної на Прикарпатті захищати Україну пішов цілий взвод – 33 чоловіки. ВІДЕО

Суспільство 19:02, 20.11, 2016

Більшість із них пішли на фронт добровольцями.

33 чоловіки із трьох тисяч мешканців села Красна Надвірнянського району на Прикарпатті нині служать на передовій на сході країни. Це чисельність цілого взводу.

Читайте: Близько 30 військових з прикарпатського "бандерівського" села пішли служити в АТО

Більшість із них пішли на фронт добровольцями у перші місяці проведення АТО. Не ухилялися у селі й від мобілізації. Після завершення служби у лавах Збройних сил демобілізовані активно допомагають своїм побратимам, які залишилися на передовій, ідеться в сюжеті 5 Каналу. 

Село Красна, що на Прикарпатті, ще за радянських часів здобуло слави "бандерівського". Тутешні воювали за незалежність України у лавах Української галицької армії, УПА та ОУН. А з початком бойових дій на Донбасі з Красної пішов воювати цілий взвод чоловіків. Усі служать на передовій, протистоять терористам на шахті Бутівка, у Зайцевому, Кримському, Луганському та Щасті.

Василя Бойка мобілізували одразу, як розпочалися бойові дії на сході країни. Його дружина тоді саме була вагітною. Василь розповідає: служив командиром гарматного розрахунку у 72-ій механізованій бригаді. І увесь час, що був на фронті, думав про первістка. 

"Та солдатик татів, він тата ждав, дождався з війни. Він теж колись, як виросте, піде служити. Прадідо служив, дідо служив, тато служив, і він піде. І вуйко його там в АТО", – каже Василь.

Василева мати каже: навіть і не думала, щоб відмовити сина від служби: "Він в нас такий, що як він задумав, так і зробив".

Односелець Юрій Магрицький – батько трьох дітей. На початку АТО зголосився добровольцем одним із перших. Після демобілізації взявся волонтерити, щоб допомагати своїм побратимам.

"Як треба щось – дзвонять зі Сходу. То чим можемо – допомагаємо. Чи з їжі, чи техніки", – говорить Юрій.

Краєзнавці запевняють, у самому селі чи не в кожній хаті мешкають нащадки героїв. Лише в сорокових роках минулого сторіччя за незалежність України загинуло більш як сотня мешканців Красної. 

Іван Кметюк, краєзнавець, розповідає: "Жителі села Красної, їх 110 чоловік загинуло. Вони були в боївках, були в сотнях. 20 їх загинуло у бою сотні Чайки 1945 року. Нічого дивного сьогодні немає, що на Сході України воюють хлопці. Їх живить той дух нації віками, починаючи від князівських часів і до наших днів".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: