неділя, 24 червня

Маленький балет на дорозі – на вулицях Франківська з'явилися патрульні-регулювальники. ФОТО, ВІДЕО

В Івано-Франківську відтепер на великих та проблемних перехрестях працюватимуть регулювальники.
Зображення 1 / 9 Використовуйте клавіші для перегляду

Два десятки патрульних впродовж місяця вдосконалювали навички роботи на перехрестях, щоб безпечно виконувати регулювання. За словами наставника та інструктора Ярослава Манжалея, найголовніше в роботі – навчитися не боятися регулювати рух і впевнено виконувати жести, інформує Фіртка.

"Років десять тому регулювальники Прикарпаття були найкращими в Україні. Я старався подати так, щоб вони були впевнені та робили рухи красиво. Регулювання  це маленький балет на дорозі. Але це також небезпечно й важко, адже регулювальник стоїть посеред дороги. Тому дуже важливе уміння сконцентруватися та оцінити обставновку й правильно розрегулювати ситуацію", – зауважує Я. Манжелей.

У Франківську регулювальники працюватимуть ситуативно: в час пік, при ДТП, на проблемних перехрестях, на ділянках, де виникатимуть проблеми з світлофорами.

Як зауважує начальник патрульної поліції Івано-Франківська Дмитро Міхалець, наразі регулювальники нагадують водіям правила  регулювання, а за два-три тижні неслухняних водіїв штрафуватимуть. 

"Прошу всіх водіїв пригадати правила. На жаль, регулювальників довгий час не було на дорогах, тому потрібно дати час звикнути. Зараз у нас працюватимуть 20 регулювальників, якщо буде потреба, вони будуть вже самі передавати знання колегам",  наголосив Дмитро Міхалець. 

Як зауважує одна з регулювальниць, рухи запам'ятати нескладно, адже основних є три, і всі, хто має права, знають їх. Складно ж у роботі відтворити жести синхронно. 

Після останнього уроку на плацу регулювальники відправились на одне з найбільших перехресть у місті: Гаркуші – Привокзальна – Лепкого. 

КОМЕНТУВАТИ