fbpx

Мешканці Галицької, 144 нарікають на комунальників та їх підрядників, які справляли нужду у підвалі

Суспільство 11:51, 18.05, 2017

Мешканці дев’ятиповерхівки на вулиці Галицькій, 144 у Франківську, м’яко кажучи, мають клопіт, стурбовані та занепокоєні. Адже будинок тріщить по швах, у підвал не зайти, а на їхні скарги ніхто не реагує. Люди вже звертались і до управителя – МІУК, і до міського голови, але відповіді нема.

Насправді проблема назріла давно, бо будинок стоїть біля провалля глибиною метрів зо три. Ґрунт просідає, сунеться, відповідно з’їжджає і багатоповерхівка. Коли комунальники взялися утеплювати фасад, мешканці сподівалися, що їм укріплять фундамент і засиплять те провалля. Натомість, кажуть, зробили гірше, ніж було, пише "Репортер".

"Роботи з утеплення проводили протягом трьох місяців, з листопада по січень, – розповідає мешканка будинку Ярослава Федик, яка входить в місцеву ініціативну групу. – Справа в тому, що за кошторисною документацією мали бути одні матеріали, а використовували інші – дешевші. Хоча ми вказали меру на розбіжності, кошторис нам так і не перерахували. Крім того, до сьогодні нам ніхто не надав акт виконаних робіт".

Ба більше, каже жінка, робітники не довели справу до кінця. Наприклад, відливи прикріпили так, що вони відлітають від незначного вітру. Тепер, якщо на вулиці падає дощ, то вся вода тече по стінах.

"Вони ніби познущалися над нами, – бідкається Ярослава Федик. – Робочим навіть не поставили біотуалет, і вони ходили справляти нужду в наш підвал. Коли на вулиці потепліло, то в під’їзд неможливо було зайти. А зараз у підвалі сталася поломка з водостічною трубою. Вода тече, ті фекалії розмиває. А в МІУК нам сказали, що вони не мають до того стосунку. А хто ж має?!"

Однак проблеми людей на цьому не закінчуються. Нещодавно департамент житлової, комунальної політики та благоустрою вирішив забрукувати прибудинкову територію.

"Вони тою бруківкою заклали дощову каналізацію, тож тепер, коли на вулиці дощ, то вся вода стікає у підвал, – розповідає інша місцева активістка Анна Сеник. – Спершу ми думали, що бруківка буде на всьому подвір’ї. Але нам сказали, що на це немає грошей. Тепер ті місця, де був раніше асфальт, засипають глиною. Не буде й доріжок, якими наші діти ходять до школи".

Мирон Джус, директор КП "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" (МІУК), усі звинувачення мешканців Галицької, 144 сухо та впевнено відкидає. Каже, кошторис ніхто не завищував, а технічні роботи з утеплення приймала ліцензована організація.

"Особисто в мене зауважень до проведених робіт нема, – говорить Джус. – Якщо люди вважають, що в них хтось щось вкрав, то для цього є правоохоронні органи. Звісно, якщо доведуть, що з боку підрядної організації були зловживання, то вона має понести за це відповідальність. Але ми не контролюємо технологічні питання, для цього є фірма-аудитор".

Також Мирон Джус запевняє, що мешканці будинку не зверталися до МІУКу щодо укріплення фундаменту. А з іншими претензіями жильців нині розбирається інженер МІУК Ростислав Котович.

Натомість сам Котович будь-що коментувати відмовився: "Я зараз не на роботі, тому жодних коментарів давати не буду".

Щодо брукування прибудинкової території, то директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак запевнив – усі роботи проводяться згідно з нормами.

"Я виїжджав туди минулого тижня, – каже Смушак. – Там усе робиться дуже гарно, підрядник працює якісно. А провалля там було споконвіку. Воно там є і нікуди не дінеться. Ми його просто обгородимо, бо немає чого туди ходити. Звісно, на сьогоднішній день там ще багато роботи, але зауважень до підрядника в нас нема".

Натомість заступник голови комісії з ЖКГ міськради Мстислав Тарас каже, що проблема є. Найближчим часом комісія обстежить будинок. До роботи також планують залучити Держархбудконтроль і МІУК.

"Управителем будинку є МІУК. Компанія мала зробити аналіз робіт, викликати комісію, а не покладатися на підрядну організацію, – говорить Мстислав Тарас. – Я спілкуюся з ініціативною групою будинку і буду відстоювати їхні інтереси. Адже за це хтось мусить відповісти".

Роботи з утеплення будинку проводило ТОВ "Карпатська будівельна компанія". За даними Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, директором компанії є Юрій Шелист – депутат попереднього скликання Тисменицької районної ради від ВО "Свобода".

За даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів Е-data, у минулому році ця фірма отримала з міського бюджету 1 063 140 гривень. Цьогоріч компанія виконала робіт на 25 122 гривні.

Цікаво, що Шелист також керує компанією "Елітгарантбуд", яка була створена у серпні минулого року. Відразу після створення фірма почала отримувати підряди в управлінні капітального будівництва, департаменті житлово-комунальної політики та благоустрою, департаменті освіти та науки і департаменті культури Івано-Франківської міської ради.

Знову ж таки, як повідомляє Е-data, починаючи з серпня минулого року фірма отримала підряди від міської ради на 2 717 680 гривень.

Роботи зі встановлення бруківки на Галицькій, 144 нині проводить підрядна організація ТОВ "Петечелінвестбуд". Ця компанія теж не вперше співпрацює з міською радою. Так, у 2016 році вона отримала з бюджету понад 200 000 гривень. Її засновник та керівник – Юрій Петечел, дружина якого Ольга Петечел очолює один із відділів при департаменті ЖКГ Івано-Франківської міської ради.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: