четвер, 19 квітня

Мешканці прилеглих до Тринітарської будинків залишилися без газу через ремонт вулиці. ВІДЕО

Історичний капремонт Тринітарської вулиці в розпалі. Комунальники повністю розкопали дорогу. Наразі вони замінюють підземні комунікації. Згодом приступлять до формування дорожньої основи. Попередньо демонтували старовинну бруківку. На час реконструкції її зберігатимуть на складі.
Ремонт вулиці Тринітарської. Фото зі сторінки міського голови Руслана Марцінківа. Ремонт вулиці Тринітарської. Фото зі сторінки міського голови Руслана Марцінківа.

Тринітарська – старовинна вулиця Івано-Франківська. В кожному її закутку панує дух минулого. Досі збереглися старовина архітектура кам’яниць, автентична дорожня плитка. А ще незліченна кількість легенд, пов’язаних з тогочасним життям у самому серці Станіславова, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа".

Раніше тут мешкали євреї. Відповідно вулицю називали Жидівською. За рядянської доби її перейменували на Колгоспну. Свою теперішню назву вулиця отримала завдяки чернечому монастирю, який тут був розташований наприкінці 18 століття. Його ще називали "тринітар", або "Трійця".

Однак час невблаганний. За десятки років старовинна ліпнина понищилася. На її місці виникли сучасні фасади та яскраві вивіски. Під кам’яними плитами знищилися підземні комунікації. Аби дещо модернізувати цю ділянку дороги і водночас зберегти автентичність Тринітарської вулиці, проектанти вдалися до неординарних рішень.

Провулок розташований поблизу міської ратуші. Він прилягає до центральної плоші Ринок та слугує переходом від Галицької вулиці до Шеремети. А це всього декілька кварталів. Нині тут розміщені виключно торгові центри та заклади громадського харчування. Перед тим, як затіяти реконструкцію, фахівці комунального департаменту вислухали пропозиції місцевих підприємців та мешканців. Згодом виробили спільну концепцію реставрації старовинної вулиці.

Тринітарська вулиця буде повністю мобільною завдяки однорідній площині. Щодо старовинної бруківки, то її комунальники вирішили зберегти. Виставлять обабіч дороги.

Однак не всім до вподоби запропоновані ідеї майбутньої реконструкції. Деякі громадські аткивісти все ж виступили проти будь-яких кардинальних змін в історичному середмісті.

Вартість капремонту вулиці сягає понад мільйон гривень. Її реконструкція завершиться до кінця літа, запевняють у профільному департаменті. За аналогічним проектом відбудеться ремонт паралельної Станіславської вулиці. Розділилися думки й іванофранківців. З нетерпінням чекають кінцевого варіанту.

Між тим, поки триває капремонт, мешканці прилеглих будинків залишилися без газопостачання. За три дні отримали лист від газовиків з проханням повністю оплатити заміну комунікацій. Або зовсім відмовитися від послуг компанії.

В "Івано-Франківськгаз" обіцяють надати офіційну відповідь наступного тижня.

Як повідомляв раніше КУРС, вулицю Тринітарську ремонтуватиме фірма "Елітгарантбуд" за 1,148 млн грн. Вона ж відремонтує сусідню Станіславську за 1,049 млн грн.

Ця фірма була єдиним учасником допорогових закупівель цих робіт.

За даними системи YouControl, засновником та керівником ТОВ "Елітгарантбуд" є Шелист Юрій Петрович – депутат попереднього скликання Тисменицької районної ради від ВО "Свобода".

Відразу після створення у серпні 2016 року "Елітгарантбуд" почав отримувати підряди в управлінні капітального будівництва, департаменті житлово-комунальної політики та благоустрою, департаменті освіти та науки і навіть в департаменті культури Івано-Франківської міської ради.

За даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів Е-data, починаючи з серпня минулого року ця фірма отримала з міського бюджету 2 717 680 грн.

Нагадаємо, у лютому міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків похвалився на своїй сторінці у мережі, який вигляд матиме вулиця Тринітарська після ремонту. Фото проекту викликало обурення частини мешканців міста. З'ясувалося, що реконструкцію вулиці не обговорювали з її мешканцями і фахівцями в галузі охорони історичної спадщини. Під тиском громадськості в мерії пообіцяли зберегти оригінальну історичну бруківку. 

Раніше начальник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак заявляв, що у зв'язку з ремонтом Станіславської і Тринітарської центр міста можуть перекрити на півроку.

КОМЕНТУВАТИ