середа, 23 травня

Допомога хворим з інфарктом міокарда на Прикарпатті може стати платною

З 3,5 млн гривень, виділених обласним бюджетом на Регіональну цільову програму запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2016-2020 роки, на закупівлю стентів пропонують витратити лише 310 тисяч гривень.

Про це йшлося на засіданні комісії облради з питань охорони здоров’я і соціальної політики 28 лютого.

Проблему мізерного фінансування заходів Програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань порушив член комісії, лікар-хірург, депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Олег Атаманюк, повідомляє прес-служба партії. Депутат зауважив, що на закупівлю штучних водіїв ритму (кардіостимуляторів) передбачено 580 тисяч гривень, чого вистачить приблизно на 30 стимуляторів, а на придбання стентів виділяють всього 310 тисяч.

"Вартість одного стента та необхідного набору для того, щоб врятувати життя однієї людини з інфарктом, складає орієнтовно 18-20 тисяч гривень. Більшість людей не зможе знайти таких коштів. Станом на сьогодні практично не залишилось стентів, придбаних за бюджетні кошти, для порятунку життя і надання невідкладної допомоги хворим з інфактом міокарда. Сума, яка предбачена програмою на закупівлю стентів, є мізерною та може забезпечити максимум двомісячну потребу", – зазначив Атаманюк.

Після засідання комісії у дописі в соцмережі Фейсбук завідувач відділенням інвазивної діагностики і лікування Центральної міської клінічної лікарні Лілія Сорохтей висловила обурення тим, що в цей час виділяють 950 тис. грн для закупівлі діагностичного обладнання для обласного кардіодиспансеру, зокрема комп’ютерного електроенцефалографа (при відсутності неврологічного відділення і невропатолога на 0.5 ставки).

"Тепер хворому з інфарктом замість того, щоб швидко відкрити артерію і врятувати йому життя з відповідною якістю, йому будуть робити енцефалограму? Я розумію, що грошей не вистачає, але ж повинні бути якісь пріоритети. Що може бути більш необхідне, ніж забезпечення надання ургентної допомоги пацієнтам з інфарктом міокарда?"  обурюється Сорохтей.

В результаті засідання комісії депутати рекомендували департаменту фінансів відшукати 2,5 мільйони на кардіохірургію.

Завтра, 3 березня, у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська медики дадуть прес-конференцію про стан фінансуванню кардіологічної галузі міста. Якщо ситуація не зміниться, кажуть лікарі, ургентна допомога пацієнтам з інфарктом міокарду стане неможливою або ж надаватиметься лише на платній основі.

Нагадаємо, ще в грудні на сесії обласної ради Олег Атаманюк просив збільшити фінансування "Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань та судинно-мозкових захворювань" на 2,5 мільйони гривень. Виділення додаткового фінансування програми дозволило б закупити життєво необхідні стенти та врятувати близько сотні жителів нашої області, однак тоді депутати не проголосували за таку пропозицію Атаманюка.

КОМЕНТУВАТИ