fbpx

Офіційний звіт: "Боїнг" МН17 був збитий з російського "БУКу" з окупованої території Донбасу

Суспільство 22:01, 28.09, 2016

Зенітно-ракетний комплекс "Бук", яким був збитий малайзійський "Боїнг" МН17, був привезений на контрольовану бойовиками територію України з Російської Федерації та потім вивезений в РФ.

Про це повідомляє Громадське.

Такого висновку дійшла Міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT – ред.) з розслідування катастрофи малайзійського рейсу МН17, який був збитий 17 липня 2014 року на Донбасі. Про це йдеться в доповіді представників слідства на прес-конференції 28 вересня в Гаазі.

“Результати кримінальної справи свідчать, що рейс МН17 був збитий 17 липня 2014 року ракетою серії 9М38, яка була випущена з ЗРК “Бук”, і цей комплекс був доставлений з території Російської Федерації, а потім був повернутий на територію РФ”, – заявив представник JIT.

Слідчі вивчили телефонні переговори, в яких бойовики повідомляли про перетин російсько-українського кордону “БУКом”.

Також були вивчені фото трала, на якому везли ракети. Група відстежила увесь маршрут.

Після перетину кордону установку було розміщено біля селища Первомайське Донецької області.

Після розмови між бойовиками “Олегом” та “Льонею”, які також вивчили слідчі, “БУК” було відправлено до Сніжного.

Після пуску ракети установка поїхала до Росії – через Дебальцеве, потім до Красного Луча та Луганська і далі – на територію РФ.

Слідчі знайшли докази, фото, відео і телефонні розмови, в яких йдеться про те, що “машина вже в Росії”.

Висновки групи базуються на даних, отриманих з американських супутників, даних з місця падіння уламків літака та ще з багатьох джерел.

Слідство також відкинуло версії про збиття “Боїнга” в повітрі іншими літаками.

Міжнародна група слідчих не розглядає ймовірності терористичного акту або неполадок технічного характеру, які могли б привести до падіння літака.

Термін розслідування було продовжено до 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, “Боїнг-777” авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули. З них – 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянини Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 – Індонезії, 10 – Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один – Нової Зеландії.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу “земля – повітря”, випущеної із ЗРК “Бук”.

Міжнародна слідча група із виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі “Боїнга”, включає представників Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

8 жовтня 2015 року Bellingcat встановили причетність до транспортування установки “Бук” російських військових. У новому звіті за 24 лютого 2016 року дослідники Bellingcat дійшли висновку, що відповідальність за катастрофу збитого 17 липня 2014 року Boeing 777 Малазійських авіаліній несе керівнцтво Міністерства оборони Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: