неділя, 24 червня

Підтримка об’єднання територіальних громад стала пріоритетом у роботі людей ВОЛІ

Впродовж року депутати від "ВОЛІ" борються за виключно добровільне об’єднання спроможних громад.

Про роботу в цьому напрямку волівці розповіли днями на Форумі людей ВОЛІ Прикарпаття "Один рік в місцевих радах".

Як зазначила депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Ольга Федишина, за цей рік волівцям вдалось створити консультаційну платформу, яка допомагає всім 366 ОТГ в Україні. Була проведена величезна кількість роз’яснювальних зустрічей на території всієї України, на Прикарпатті, зокрема, близько 40 зустрічей.

На рівні обласної ради фракція "ВОЛЯ" підтримала всі ті об’єднані громади, які висловили свою добру волю, взяли на себе мужність об’єднатися всупереч Перспективному плану, ухваленому попереднім складом обласної ради.

"Ми задекларували, що і надалі підтримуватимемо всі ОТГ, і в першу чергу принцип добровільності, який має бути визначальним у реалізації цієї реформи. Тому ми підтримали внесення змін до Перспективного плану області,  наголосила Федишина. – Представники "Волі" є очільниками Верхнянської і Старобогородчанської ОТГ, які за перший рік своєї роботи показали позитивний результат. Люди Волі у Косівському, Коломийському, Тлумацькому і Галицькому районах вже взяли участь у виборах до об’єднаних громад цього року".

Крім того, народний депутат Юрій Дерев’янко став співавтором та лобістом цілої низки децентралізаційних законопроектів, в першому читанні вже прийняті №4355 – про передачу земель поза межами населених пунктів у власність громад, №4772 (умовно названий "олійна пляма"), який дозволить приєднання громад до вже створених ОТГ, №5520, який дозволить об’єднуватись громадам з різних районів,
№2489 про службу в органах місцевого самоврядування, згідно з яким громади самостійно визначатимуть посадові оклади своїх працівників.

"Думаю, що насправді це лише початок нашої робити і всі успіхи ще попереду. Ті здобутки, які ми маємо сьогодні, є результатом нашої єдності, спільної і плідної праці. Тому бажаю нам всім внутрішньої волі до змін, сил, натхнення до подальшої боротьби задля добробуту громад та нашої держави", – акцентувала Ольга Федишина.

Голова Старобогородчанської ОТГ від "ВОЛІ" Ярослав Здерка зазначив, що децентралізація – це шанс для громад стати самостійними.

"Старобогородчанська громада  це дитина Юрія Дерев’янка, він мене підштовхнув стати головою ОТГ. Держава нам дала той шлях, в якому все залежить тільки від нас. І ми не до кінця це розуміємо, тому добре, що люди ВОЛІ збирають людей, пояснюють їм це", – сказав голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка.

Голова асоціації голів сільських і селищних рад, голова села Старуня Богородчанського району Іван Мосюк відзначив, що зараз процес децентралізації часто гальмується, однак громадам треба дати можливість стати господарями на своїй землі.

"Навіть будучи членом регіональної комісії, не можна впливати на ті речі, які б стимулювали процес децентралізації. Часто кажуть, що громада неспроможна, не буде достатньо спеціалістів, але я глибоко переконаний у тому, що людям потрібно дати волю і можливість, і вони відчують смак  децентралізації, що вони є господарями на своїй землі",  наголосив Мосюк.

КОМЕНТУВАТИ
  • Denys axabnrg 0 Відповісти Вкрай важливі закони щодо децентралізації – завтра парламент має їх прийняти, питання життя або смерті! <br>http://www.[***]/columns/2017/02/7/7134379/<br>