середа, 23 травня

Прикарпатців застерігають від грибів-мутантів і грибів-двійників

Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації інформує, що в області спостерігаються нові випадки отруєння грибами, і застерігає прикарпатців від цієї небезпеки.

Найчастіше отруєння обумовлені вживанням в їжу блідої поганки, яка помилково сприймається за їстівні печериці чи сироїжки. Проте отруїтися можна не лише отруйними грибами. Причинами отруєння може бути неправильне приготування їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації. Крім того, отруєнням загрожують гриби, що зібрані поблизу автомагістралей та промислових підприємств та накопичили у собі токсичні елементи (свинець, ртуть, кадмій, миш’як тощо), інформують в ДОЗ Івано-Франківської ОДА.

До клінічних ознак отруєння грибами можна віднести загальну інтоксикацію організму, головний біль, біль у животі, нудоту, запаморочення, кволість, блювоту, пронос (нерідко з кров'ю), іноді – втрату свідомості. У деяких хворих проявляється блідість та жовтушність шкіри.

Якщо після споживання грибів ви почуваєтесь погано чи помітили вказані ознаки отруєння у себе чи своїх близьких, негайно викликайте бригаду швидкої медичної допомоги. До її приїзду промийте шлунок слабким соляним розчином. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов'язково зверніться до найближчого медзакладу. Варто пам’ятати, що усі члени родини, які вживали гриби навіть в незначній кількості і на момент прибуття лікаря не мають ознак отруєння, все одно підлягають госпіталізації – ці ознаки можуть виникати через дві-три доби.

При отруєнні грибами не займайтесь самолікуванням, закликають медики. Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

Як повідомляв КУРС, за минулу добу двоє прикарпатців потрапили до реанімації через отруєння грибами. 

КОМЕНТУВАТИ