fbpx

Вода чорна і смердить: у Бистриці масовий мор риби – в річку скинули неочищені стоки

Суспільство 13:32, 07.09, 2016

Нижче очисних споруд "Івано-Франківськводоекотехпрому" у приміському селі Ямниця і до Єзуполя вода у Бистриці отруєна – чорно-сірого кольору. Дно ріки встелене мертвою рибою і жабами.

"Я такого за 15 років свого рибальського стажу не бачив жодного разу. Півторакілограмові окуні, плотва, рибець, марени, навіть жаби – все загинуло",  розповів КУРСу громадський рибінспектор, активіст франківської "Народної самооборони" Тарас Дем'янів

Учора, 6 вересня, Тарас Дем'янів з товаришем вирушили у рейд Бистрицею, аби перевірити, чи не промишляють на ріці браконьєри-сіткарі. Піднімалися вгору по течії від Єзуполя, де Бистриця впадає у Дністер. 

"Практично від Єзуполя і вище масово загинула риба. Чим вище по течії  тим більше. Від малька до крупних рибин. Вода каламутна, майже чорна, з різким запахом побутової хімії, наче від прального порошку. Шукаючи джерело забруднення, ми за день дійшли аж до Ямниці, до франківських очисних. Там ситуація була найгірша: все дно встелене мертвою рибою і жабами. Я такого раніше не бачив ніколи…" – розповів Тарас Дем'янів.

Активіст вважає, що причиною забруднення є скид неочищених стоків з очисних споруд КП "Івано-Франківсьводоекотехпром". Вище по течії, наголошує Дем'янів, вода чиста і прозора. Він каже, рибалки неодноразово помічали, що підприємство скидає неочищені стоки в сезон осінніх дощів: коли річка каламутна і висока, забруднення легко приховати. "А цього разу у них не пройшло, бо дощі раптово припинилися, і факт очевидний",  каже Дем'янів.

У "Водоекотехпромі" причетність до забруднення ріки категорично заперечують. Головний технолог підприємства Микола Бабіщак запевнив, що "очисні працюють ідеально" і "нічого такого нема". Навіть якщо забруднення ріки справді сталося, комунальники не мають до цього стосунку. 

Про ситуацію на Бистриці Тарас Дем'янів поінформував керівництво Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства. Начальник рибоохорони Руслан Чорненький сказав, що інспектори готові виїхати на місце і оцінити збитки, однак для цього потрібно зробити проби води. Оскільки рибоохорона не має відповідної лабораторії, він звернувся до екологічної інспекції.

Втім, як виявилося, в екоінспекції жодного офіційного звернення стосовно загибелі риби на Бистриці не отримували.

"Відбір проб води  це ж треба наказ, це ж ціла процедура. І вона коштує грошей. Ми не можемо їхати невідомо куди лише тому, що хтось щось комусь сказав. Нам потрібно на щось реагувати",  пояснив заступник начальника екоінспекції Богдан Чукор

На пропозицію еколога редакція КУРСу офіційно звернулася до інспекції з повідомленням про забруднення річки Бистриця. Богдан Чукор відрядив до Ямниці фахівців, які заберуть проби води для аналізу. З інспекторами на місце виїхав журналіст КУРСу. 

"Але ви повинні розуміти, що Бистриця  це гірська річка, вода протекла, і того забруднення, яке було вчора, сьогодні вже може не бути. Активістам потрібно було ще вчора викликати органи місцевого самоврядування документувати ситуацію, офіційно звертатися до рибоохорони. А ті вже мали викликати нас і СЕС",  пояснив Богдан Чукор. 

Про результати перевірки стану Бистриці читайте на КУРСі вже незабаром. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: