п'ятниця, 14 грудня

У червні на Прикарпатті пройде Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва

17 червня на Прикарпатті розпочнеться Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва "Дзвони Ясної гори єднають усіх".
Фестиваль відбуватиметься втретє. Захід триватиме впродовж двох днів традиційно на Ясній Горі у Гошівському монастирі Чину св. Василія Великого у Долинському районі, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
На нараді щодо організації і проведення фестивалю обговорили найголовніші питання: технічного забезпечення, організації виступів учасників, дотримання правопорядку та присутості на святі служб порятунку.
Фестиваль "Дзвони Ясної гори єднають усіх" розпочнеться у суботу о 17 годині відправою Служби Божої. Опісля відбудеться урочисте відкриття свята карильйонного та дзвонового мистецтва.
Тішитимуть слух глядачів карильйоністи з Польщі. Також для гостей свята виступить Національний президентський оркестр та єдина в Україні жінка-карильйоністка Ірина Рябчун.
У неділю, після завершення Святої Літургії, можна буде почути виступ оркестру Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського.
Нагадаємо, що саме в Гошівському монастирі встановлений другий після Михайлівського собору карильйон із 52 дзвонів, на чотири октави, вилитий в Голландії. На відміну від дзвонів, на яких грають в основному за допомогою мотузок, у карильйоні кожний дзвін під’єднаний до клавіші, тож одна людина може керувати півсотнею дзвонів.
КОМЕНТУВАТИ