четвер, 24 травня

У поліклініці №5 Франківська впроваджено новий вид діагностики – дерматоскопію

З 23 грудня в КЗ "Міська поліклініка №5" впроваджено новий вид діагностики – дерматоскопію. Проводить процедуру лікар-дерматолог Олег Бейлах, а з січня 2017 року до співдіагностики буде також залучено і лікаря-онколога.
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Дерматоскопія – це візуальний метод, який з успіхом застосовується понад 10 років в країнах Америки, Європи та Австралії. За допомогою спеціального приладу – дерматоскопу лікар отримує десятиразове збільшення родимки. Це дозволяє більш ретельно вивчити її структуру. Якщо структура неоднорідна, несиметрична, не має чітких меж, то це, як правило, говорить про її злоякісний характер.

Лікарі радять: слідкуйте за кількістю і якістю родимок. Якщо вони стали більшими, збільшилася їх кількість, змінилася форма або колір, то слід звернутися до лікаря. Особливо уважними потрібно бути влітку. Надмірний ультрафіолет здатний викликати процес розвитку злоякісних клітин у простій родимці. Друга поширена причина – травма родимки. Тому, якщо ви зачепили родимку гострим предметом – обов’язково покажіться лікарю!

Родимка (невус) – вроджена вада розвитку шкіри, при якому окремі її ділянки відрізняються кольором і (або) особливим бородавчастим видом поверхні. Родимки не мають певної локалізації, з’являються і збільшуються протягом усього життя. За характером клітинної будови налічують кілька десятків різновидів невусів (епідермально-дермальні невуси, складні невуси, інтродермальні невуси, невуси Сеттона, диспластичні невуси, блакитні невуси, тощо). Вірогідність їх переродження різна, але всі вони потребують спостереження і дбайливого ставлення до них.

КОМЕНТУВАТИ