п'ятниця, 27 квітня

У франківській церкві Царя Христа служить унікальний дзвін роботи Фельчинських. ФОТО

Дзвін знаходиться у дзвіниці церкви в мікрорайоні Майзлі в Івано-Франківську.
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

Фотографіями дзвону у мережі поділився калушанин Василь Фіцак.

"Унікальний дзвін роботи Фельчинських у дзвіниці Христа Царя у місті Івано-Франківськ. Висота дзвону з короною – 73 см, діаметр – 75 см. Окружність шиї – 143 см. Дзвін прикрашає напис: "ЦЕРКОВ УСПЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ" Р. Б. 1931. Також оригінальне клеймо з написом: "З ЛІЯРНІ БРАТІВ ФЕЛЬЧИНСЬКИХ В КАЛУШИ". На протилежному боці є зображення Хрещення Ісуса в Йордані Іваном Хрестителем, який зніс свою руку над головою Христа, а зверху голуб, від якого йде промінь. Навколо шиї круговий орнамент в вигляді листків. Приблизна вага – 270-290 кг", – детально описав він дзвін легендарної калуської ливарні.

Нагадаємо, ливарня родини Фельчинських у Калуші відливала церковні дзвони з 1808 року. Саме дзвони із цієї ливарні завойовували численні нагороди на світових та локальних, загальнодержавних виставках у 1920-х роках. Саме на цьому факті наголошувалося у рекламно-інформаційному буклеті, який був виданий у Станиславові у 1939 році на честь 130-річчя ливарні – він був україномовний, незважаючи на те, що самі Фельчинські були поляками і державною мовою на той час у Галичині теж була польська. 

Вироби фірми були настільки популярними, що перед ІІ Світовою їх уже підробляли.

Читайте: Як у Калуші унікальні дзвони відливали. ФОТО

КОМЕНТУВАТИ
  • Богдан Кіндратюк 0 Відповісти Богдан Кіндратюк писав про цей дзвін ще 2001 року (Вісник мистецтвознавство Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника)