неділя, 18 березня

У Калуші передбачили понад 2 млн гривень на розширення полігона та відведення отруйного фільтрату. ВІДЕО

Цього року у міському бюджеті Калуша передбачили 2,3 млн гривень, щоб завершити розширення полігона та модернізувати трубопровід, яким відкачують отруйний фільтрат зі сміттєзвалища.

Упродовж минулого року Калуш листувався із обласним екологічним управлінням та державним екологічним фондом про виділення коштів на вирішення проблем міського полігона твердих побутових відходів. Місто просило 1,3 млн гривень та передбачило співфінансування. Однак грошей торік так і не надійшло, інформують "Вікна".

"У 2015 році з державного екологічного фонду було виділено 4 млн 368 тис. гривень на будівництво другої черги полігона. Переможцем тендеру стало СП "Будучність", яке упродовж двох місяців освоїло 3,8 млн гривень, – повідомив на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради Богдан Грущак.  Виконано приблизно 70% робіт. У 2016 році фірма провела ряд першочергових робіт для проведення рекультивації полігона".

За попередніми підрахунками, каже Богдан Грущак, рекультивація полігона обійдеться у 17 млн гривень. Однак сума може варіювати.

Водночас у міському бюджеті на цей рік передбачено 2,3 млн гривень на вирішення проблем полігона ТПВ. Очевидно, Калуш вирішив не сподіватися на бюджети вищих рівнів і впоратися із проблемою самотужки.

"У 2017 році у бюджеті міста передбачили 2,3 млн гривень для проведення робіт із захоронення ТПВ та покращення ситуації на полігоні. Зокрема, 1,5 млн гривень – для завершення будівельних робіт із розширення другої черги полігона і 730 тис. гривень  для відновлення трубопроводу із відкачки фільтрату",  каже Богдан Грущак.

Так, минулого року на міському сміттєзвалищі відновили роботу насосної станції для відкачування фільтрату. На це із міського бюджету витратили 260 тис. гривень.

КОМЕНТУВАТИ