понеділок, 25 червня

У Косові байкер із досвідом створив мотомузей з гуцульським колоритом

Косівчанин Василь Курищук, президент місцевого мотоклубу "Хайлендерс", живе мотоциклами і виховав чимало чемпіонів.

Богом поршнів і клапанів називають косівчанина Василя Курищука друзі та знайомі. Хто хоч раз побував у його майстерні-музеї, залишається вражений. 

На минулих вихідних, пише Репортер, в Косові відбувалися змагання з хард-ендуро, які організовував мотоклуб "Хайлендерс". Діє він уже понад 10 років і зібрав мотоциклістів різних дисциплін: кросметів, ендуристів, туристів, просто байкерів. Керує клубом президент, байкер із багаторічним стажем Василь Курищук. 

Пан Василь займається мотоспортом з 1970-х.

"Колись кожен регіон готував окремо спортсменів різної спеціалізації – хто спідвеїстів, хто кросовиків,  розповідає Курищук.  Франківщина готувала багатоборців: кидання гранати, стрільба, їзда на мотоциклі. У нас тут проводились чемпіонати України, СРСР. Ось схема траси 1985 року. Стартували в Коломиї, а фінішували в Шешорах, на Косівщині. Коло на 150 км, а таких за день треба було зробити три. Зараз  квіточки в порівнянні з тим, як ми змагалися. Мотоцикли на руках через річку переносили". 

Минулого року, до 10-ліття клубу, в Косові започаткували першу гонку з хард-ендуро. Василь Курищук каже, що такої дисципліни не проводять ніде в Україні. Раніше було в Криму. 

На території місцевої солеварні, яку орендує Курищук, є майстерня, клуб, тренувальна база і музей. Тут же є хостел для байкерів. Все в одному просторому приміщенні. Півсотні байків. Поміж ними на стінах  гуцульські килими, різьблені старовинні вироби, бербениці, постоли, кептарі і колекції мотошоломів. 

"Колись яка екіпіровка була? Кирзові чоботи, сорочка в клітинку й танковий шолом  ото і  все",  розказує Курищук біля стелажа із шоломами. 

Найстарший експонат тут  мотоцикл 1939 року, "Москва". Каже, зроблений за копією німецького DKW. 

Окрема в музеї стіна з грамотами, нагородами та кубками. З 1986 року Курищук  на тренерській роботі. Виховав чимало чемпіонів, майстрів спорту. Серед них і його син. Каже, що у них ціла мотодинастія, бо обидва брати Курищуки і їхні сини брали участь у чемпіонатах. Займалася мотокросом і донька пана Василя. 

"У нас діти катаються з 4 років,  розповідає Курищук.  Це у нас такого віку наймолодший учасник мотоклубу. Приходить до мене маленький хлопчик, подає руку і я чую  мотогон".

Василь Курищук має ще одну мрію  хоче в Косові зробити трасу для картингу. Переконаний, що цей вид спорту найбезпечніший для дітей. 

 

 

КОМЕНТУВАТИ