п'ятниця, 25 травня

В Івано-Франківську шукають патронатних батьків для дітей, що залишилися без батьківського піклування

Івано-Франківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді веде пошук сімей, які готові стати патронатними вихователями та на своїй житловій площі доглядати за дітьми, що з різних причин залишились без батьківського піклування.

Послуга патронату над дитиною є альтернативою притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам, пояснюють працівники Центру.

Патронатна родина – це родина, яка здійснює тимчасовий догляд за дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах. Дитина потрапляє не у притулок, куди зазвичай потрапляють діти в аналогічних ситуаціях, а в родину, тому переживає менший стрес, її легше реабілітувати.
Проживання дитини в сім’ї патронатних вихователів короткотривале – терміном від трьох до шести місяців. Поки дитина знаходиться у теплі й безпеці, соціальні працівники будуть працювати з її рідними. Коли сім’я подолає труднощі, дитина повертається у родину.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки.

Патронатний вихователь отримує заробітну плату. На дітей, влаштованих в сім'ю, виплачується грошова допомога.

Усіх небайдужих просять звертатись у Івано-Франківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою вул. Симоненка, 3б та читати детальну інформацію на сайті МЦСССДМ.

КОМЕНТУВАТИ