неділя, 27 травня

У Франківську їздять півсотні електрокарів з місцевою "пропискою", у тому числі 5 автівок "Tesla". ФОТО

На початок 2017 року в Івано-Франківську було зареєстровано 45 електромобілів, у тому числі 5 автомобілів марки "Tesla". А найпопулярнішим серед містян став "Nissan Lеаf".
Tesla
Tesla
Зображення 1 / 9 Використовуйте клавіші для перегляду

Ще популярнішими у місті є гібриди, зокрема "Toyota Prius", на яких їздить і патрульна поліція.

Загалом, за останні три місяці попит на електрокари зріс приблизно на 10%.

Про це розповів керівник автосалону "Volt" Тарас Назарук під час панельної дискусії про використання електромобілів в Івано-Франківську.

Глобальна мета ініціаторів зустрічі, як вони самі кажуть, – зробити повітря в місті чистішим, не втрачаючи мобільності мешканців.

Як писав КУРС, рік тому в Івано-Франківську відкрили першу заправку, яка підходить до всіх електромобілів, які є в Україні. У цей же час у Tesla Club Ukraine зазначили, що мають амбіції розбудови найбільшої мережі зарядних пристроїв у Івано-Франківську

Цього року в Івано-Франківську планують відкрити ще одну заправку для електрокарів на вулиці Галицькій, 80а.

Начальник управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк зазначив, що потрібно не лише спонукати містян купувати екоавтомобілі, а й робити громадський транспорт екологічним. Для цього потрібно передбачати можливості та розробляти відповідну інфраструктуру.

"При переході на електромобілі ми думаємо, як ми будемо впливати на всю екосистему міста. Чому ми вибираємо електромобілі? Ми зважаємо, що це виходить дешевше у використанні, а також зберігаємо екосистему, в якій живемо", – каже Ігор Попадюк.

 

Інноватор з Івано-Франківська Денис Лук’яненко ще вісім років тому захотів мати власний транспорт, який не нестиме стільки затрат, скільки автомобіль на паливі, і розробив електрокар, який досі постійно вдосконалює. На масове виробництво поки що чоловік не зазіхає, але із задоволенням готовий виконати замовлення, якщо знайдуться охочі.

Така машина вартує 1,5 тисячі доларів. Більше половини з цієї суми коштує батарея для електрокара.

Керівник освітніх проектів у Greencubator Андрій Зінченко зазначив, що за кілька років електромобілі можуть змінити світ і стати доступними, як свого часу сталося зі смартфонами, оскільки технології розвиваються дуже швидко. 

КОМЕНТУВАТИ