fbpx

Герой України командир 95-ї аеромобільної бригади Михайло Забродський: "Ми просто робили свою роботу"

Суспільство 10:52, 25.08, 2014

Під керівництвом полковника Михайла Забродського українські десантники пройшли крізь пекло боїв, ворожі засідки, вогневі удари. Пройшли, щоб врятувати життя своїх побратимів. Пройшли і повернулись. Щоб після короткого відпочинку знову піти у бій.

Розмова з командиром легендарної 95-ї аеромобільної бригади полковником Михайлом Забродським відбулась за кілька днів до того, як він разом зі своїми "білокрилими лицарями" відправився у черговий бойовий рейд. Хлопці готувались до бою, ремонтували пошкоджені бойові машини, чистили зброю. Хлопці також вивчали трофеї, які добули в попередніх боях, – сучасну зброю супротивника.

Я не побачив жодного чоловіка, який би хотів уникнути майбутнього походу. Навіть хворі солдати намагались довести командирові, що за кілька днів вони знову стануть у стрій. "Тільки не лишайте нас на базі…" – вмовляли вони свого комбрига. І, що головне, – у всіх воїнів 95-ки просто свята віра в слово командира. Те, що він скаже, навіть найтихішим голосом, вони почують, і кожне його слово сприймуть як закон.

"Ми просто зробили свою роботу, – каже полковник Михайло Забродський з ледь помітною усмішкою. – Виконали завдання командування".

Велика кількість знищеної десантниками ворожої техніки та живої сили деморалізує терористів. Адже російська пропаганда міцно вбила в їхні голови тези про нездатність Збройних Сил України та непереможність загарбницької російської зброї. А тут… виявилось все навпаки. Терористи були змушені панічно тікати із захоплених міст. За даними радіоперехоплень, час від часу штурмові групи десантників в донесеннях терористів перетворювались на цілі українські армії.

"Так, тоді ми відтягнули на себе чималі сили противника, які замість того, щоб атакувати та обстрілювати наші сили на передовій, були змушені реагувати на нас", – продовжив розповідь командир бригади.

Та десантники не лише відволікали на себе противника. Вони зібрали надзвичайно цінну розвідувальну інформацію про ворога. Зокрема, про рівень інженерних споруд, які ті встановили в окупованих населених пунктах. Як зазначив полковник Михайло Забродський, те, що довелось побачити десантникам, неабияк вразило. Укріпрайони бандитів були організовані на високому професійному рівні. Інженерні споруди робили не шахтарі чи прості громадяни, як це намагаються показати російські ЗМІ, а цілком підготовлені російські військові інженери. Траншеї, бліндажі, замасковані вогневі позиції – все це було облаштовано за всіма правилами російського бойового статуту.

"Видно роботу не одного тижня і навіть не одного місяця, – розповів полковник Михайло Забродський. – Окопи та траншеї повного профілю, бетонні споруди. Працювали наполегливо. Більшість фортифікаційних споруд терористів зроблені з використанням важкої інженерної техніки: кранів, трейлерів та бульдозерів. І казати, що все це створили дідусі кіркою і лопатою… просто смішно".

Окремо комбриг розповів про трофеї. З походу десантники повернулись на російських БМП та БТРах. Навіть захопили танк. До речі, саме на ньому і красувався напис "На Львів". А ще у здобутку крилатої піхоти – новітній російський військовий КАМАЗ з встановленою в кузові зеніткою. Тепер десантники нищитимуть терористів і новітнім російським кулеметом "Корд", який був захоплений у бою. До речі, такі кулемети є на озброєнні лише Збройних Сил Російської Федерації.

Під час рейду було знищено чималу кількість живої сили противника. Але скільки саме – підрахувати важко. Бо десантники діяли за принципом "а хто ж їх рахувати буде…" і окремої "сепарської" бухгалтерії не вели. Головне, що наші втрати були зведені до мінімуму.

До речі, і великих гарнізонів, про які розповідає російська пропаганда, по півтори-дві тисячі чоловік в тилах ворога теж немає. Ця фейкова інформація, цілком вигадана російськими "маніпуляторами мізків", щоб, з одного боку, настрахати українців, а з іншого – підтримати бойовий дух "ватників".  Приблизно 25 відсотків від тих, хто воює проти українців, – це росіяни. Часто-густо вони потрапляли у полон до наших військ. За словами командира 95-ї бригади, іноді траплялись навіть екзотичні полонені. Наприклад, під час однієї операції в полон було взято громадянина Ізраїлю. У нього при собі був паспорт цієї держави. І взагалі, ця людина мала дуже цікаву історію життя. Свого часу, до 2011 року, він служив у Збройних Силах України. Але згодом вирішив емігрувати. Та виявилось, що в Ізраїлі він не зміг знайти роботи. Через мережу Інтернет на нього вийшов вербувальник з Росії та запропонував створити так званий "руський взвод" кількістю 30-35 чоловік і з цією групою приїхати на територію Донбасу. Збір і підготовку вони проходили в одному з санаторіїв Ростова. Однак перший же бій з українськими десантниками став для групи іноземних найманців останнім. А їхній командир потрапив до нас важко пораненим і думав про те, що до ранку вже не доживе. Тому чесно і правдиво розповів все десантникам на камеру.

Слід зазначити, що побудова бойових груп терористів стандартна для російської армії – на групу в 100 чоловік є 15-20 високопідготовлених військових професіоналів. Інші – просто солдати, яких між собою профі називають "консервами". Бо для них вони просто живе м'ясо, яке кидають для прикриття відходу бойової групи. Неодноразово полонені казали, що не знають, куди зникли їхні командири. От вам і ставлення російських диверсантів до обдурених ними мешканців. Однак, за будь-якої тактики, їх буде переможено. Потрібно лише припинити підпитку найманців з Росії, каже командир. Бо зараз на так званій "лінії нуля", тобто державному кордоні, просто впритул стоїть російська артилерія. І розстрілює нашу територію. Робить це не тому, що в них якісь найпідготовленіші фахівці чи супер-зброя, а тому, що знають, що у відповідь ми не стрілятимемо. Допоки домовляються політики…

Вже під час підготовки цього матеріалу стало відомо, що Президент України Петро Порошенко присвоїв полковнику Михайлу Забродському звання Героя України з врученням ордену "Золота зірка". Відповідні Укази Глава держави підписав 23 серпня. Ми також вітаємо командира з такою високою нагородою та бажаємо, щоб всі його бійці повертались із завдань живими та з перемогою.

Медіа-центр АТО, підполковник Тарас ГРЕНЬ. Фото автора

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: