fbpx

Коломийський ринок атакують з космосу

Суспільство 17:54, 23.12, 2015

Родина голови Держкосмосу намагається відібрати у громади Коломиї міський ринок

Майже 15 років триває судова тяганина за право власності на приміщення коломийської громади, які розташовані в середмісті на території центрального продовольчого ринку. Ще у листопаді 2001 року агрофірма "Прут" намагалася через суд забрати все нерухоме майно ринку. Проте у 2004 році Верховний Суд України поставив крапку в цьому питанні – право власності на майно залишили за Коломийською міською радою.

Одночасно з агрофірмою свої права на приміщення коломийського ринку заявив і Міжгосподарський торгово-комерційний центр “Прут”, який до 1998 року був дочірнім підприємством агрофірми “Прут”, але потім став самостійним підприємством. Керівництво МТКЦ “Прут” претендувало вже лише на кілька приміщень продовольчого ринку – кафе “Роксолана” (”Червона калина”) та магазин “Арніка”. Загалом, за роки діяльності цих підприємств коломийська територіальна громада втратила понад два десятки приміщень.

За 15 років судової боротьби за майно відбулося приблизно 80 судових засідань в різних судових інстанціях. Рішення міськрайонного суду, апеляційних та вищих судів визнавали право власності за Коломийською міською радою, яке є представником коломийської територіальної громади. Однак ні вердикти судів, ні здоровий глузд не зупиняли керівника МТКЦ “Прут” у намаганні прибрати ці приміщення до рук.

Галина Сабадош Коломия ринок

Галина Сабадош, директор МКТЦ "Прут", має намір воювати з коломиянами

за громадське майно.

У 2001 році трудовий колектив МТКЦ “Прут”, який є засновником підприємства, обирає директором підприємства Галину Сабадош, яка була одним із заступників директора агрофірми “Прут” Василя Ткачука. Більшість приміщень, які належали МТКЦ “Прут”, врешті перейшли у приватну власність Сабадош. Автопарк підприємства, а це біля 20 машин, розпроданий. З достовірних джерел відомо, що у поданому звіті за 2014 рік до пенсійного фонду не вказано жодного штатного працівника МТКЦ “Прут”. Виходить, усе майно підприємства належить лише директору підприємства Галині Сабадош.

Колишні працівники через суди намагалися отримати статутну частку у МТКЦ “Прут”. Проте всі позови були ними програні.

У 2007 році МТКЦ “Прут” виграла один з судових позовів. І тут, не виключено, не обійшлося без впливу Юрія Сабадоша, чоловіка Галини, який на той час працював заступником начальника управління економіки Коломийської міської ради. У 2007 році, на позачергових виборах до Верховної ради України, йшов по списку Виборчий блок Людмили Супрун – Український регіональний актив (УРА) як член партії НДП. З 2008 року член партії “Єдиний центр” Віктора Балоги. А на цей час – голова Коломийської міської організації “Єдиного центру”. Проте попередня його діяльність постійно була пов‘язана з торгівлею та закладами торгівлі. Особливо цікавим був період з 1990-1998 рр. – депутат Коломийської міської ради, голова постійної комісії міськради із торгівлі, побуту та громадського харчування, голова постійної комісії з планування, фінансів, бюджету, голова контрольної комісії з питань приватизації. Саме в цей період за безцінь приватизувалися приміщення коломийської громади.

Але основним лобістом в судових процесах скоріш за все треба вважати сина – Любомира Сабадоша. З червня 2006 року він генеральний директор ДНВО “Комунар” (Харків). А в серпні 2015 року призначений Кабінетом міністрів України головою Державного космічного агентства України (Держкосмос). Крім основної роботи, він числиться помічником Народного депутата Андрія Тетерука (”Народний фронт”) на громадських засадах та позаштатним радником прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. А ще, пам’ятається, волонтер Роман Доник називав Сабадоша саботажником за те, що генеральний директор ДНВП “Об’єднання Комунар” не сприяв виконанню мобілізаційних приписів військового комісара Харківської області. А саме підприємство повинно було надати військкомату газель і два автобуси для перевезення призовників, та зробило вигляд, що не повинно.

Як стверджують представники громади, то саме від нього чиниться тиск на представників комунального підприємства “Центральний продовольчий ринок”, звучать погрози розправою працівникам виконавчих органів влади та окремим депутатам Коломийської міської ради.

У серпні 2015 року все ж таки вдалося закрити та в законний спосіб звільнити приміщення, в якому розташовувалося кафе “Роксолана”, постійними клієнтами якого вже були безхатченки та любителі оковитої.

В приміщенні облаштували молочний павільйон, який вкрай необхідний громаді міста. Відкриття молочного павільйону вирішує питання стихійної торгівлі в середмісті Коломиї, яке майже заполонило центральну вулицю міста. В павільйоні виділено біля 40 соціальних місць для торгівлі. На прилеглій території провели благоустрій – поновили лавки, встановили фонтан. Безхатченки та любителі оковитої зникли, бо тепер не мають “точки” з дешевим алкоголем.

А 21 грудня цього року Львівський апеляційний адміністративний суд вчергове ухвалив – право власності на ці приміщення залишити за Коломийською міською радою, яка є представником громади. Можливо, присутність на судовому засіданні декількох депутатів Коломийської міської ради, громадських активістів та журналіста схилила суддів до прийняття позитивного для коломийської громади рішення.

На жаль, крапка в судовій тяганині не поставлена. Галина Сабадош, директор МКТЦ “Прут”, має намір воювати з коломиянами за громадське майно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: