fbpx

"Відремонтуємо все – від зубочистки до танка!" – репортаж з відділу озброєння штабу АТО

Суспільство 17:43, 04.08, 2014

Відділ озброєння штабу АТО сьогодні нагадує велетенську станцію техобслуговування різноманітних механізмів, зброї та бойової техніки.

Найважче у підготовці фронтових матеріалів – це питати прізвище свого респондента. Адже у багатьох родини не знають, що їхні батьки, брати, сини не десь на полігоні, а виконують важливі і важкі завдання в зоні АТО, дехто просто має власні мотиви і вірить в погані прикмети. Отже, і в цій замітці жодного прізвища не буде. Ми назвемо всіх їх після перемоги. Нашої перемоги.

Відділ озброєння штабу АТО сьогодні нагадує велетенську станцію техобслуговування різноманітних механізмів, зброї та бойової техніки.

"Відремонтуємо та відновимо все! Від зубочистки до танка, – з усмішкою каже заступник начальника штабу з озброєння АТО. – У нас майстри молодці! Люди не те що золотих рук. А просто золоті люди".

Хлопці працюють цілодобово, самовіддано і натхненно. Розпочинають о п’ятій-шостій ранку і закінчують вже після опівночі. Вимащені в мазуті, зі збитими пальцями, вони не нарікають. Гарують, бо розуміють, що кожна одиниця техніки там, на передовій, має ціну води у пустелі. І від того, наскільки швидко і якісно вони зроблять свою роботу тут, залежить, чи буде у бійців там броня, боєприпаси, вогнева підтримка.

"Ми знаємо, що якщо хоч на день запізнимось з поверненням техніки, то пацани на передовій і блокпостах можуть опинитись в мінусі", – продовжив заступник начальника штабу з озброєння АТО.

А ще тут дуже дякують волонтерам. Начальник автослужби АТО розповів, що неодноразово були випадки, коли представники цивільних СТО приїжджали до них, брали в ремонт найбільш "важку" розбиту машину і повертали її за кілька днів відремонтовану, як кажуть, "під нуль".

"Нам багато допомагають прості люди, – говорить начальник автослужби АТО. – І цю допомогу ми не можемо оцінити ні в гривнях, ні в тоннах. Вона оцінюється тими важкими кілометрами вивільненої території, яку щодня проходять наші солдати".

Зараз наші ремонтники будуть вдячні, якщо їм допоможуть з дисками щеплення до ГАЗ 66, ЗІЛ 131, КамАЗ, Урал.

"Дуже потрібні радіатори та патрубки систем охолодження до КамАЗів та Уралів, – продовжив начальник автослужби АТО. – Розумієте, терористи стріляють в двигун, і після кульового ураження ремонтувати пластикові частини дуже важко. Потрібні нові".

Майстри пробують прикривати бронею деякі частини автомобілів. Наприклад, нашими майстрами вкрито бронею кілька потужних вантажівок, що зараз сумлінно виконують свою роботу на передовій. Так само "тюнінгуються" і всі БТР та інші броньовані машини – до них приварюють спеціальну сітку, що рятує панцерники від ураження кумулятивними снарядами. Та ремонтникам для якісної роботи потрібно сучасне обладнання. Зовсім не зайвим для них був би потужний вулканізатор: колеса машин зараз страждають чи не найбільше. Скажімо, вага спорядженого бойовою машиною тягача сягає 80-ти тонн. Зрозуміло, при такій вазі стальний дріт, "знайдений" на дорозі, прошиє гуму наскрізь.

Військові ремонтники працюють не тільки в тилу. Бійці відділу евакуації часто забирають ушкоджені машини безпосередньо з поля бою, під вогнем противника, іноді навіть із пораненим екіпажем.

"У нас тут всі герої, – підсумував розмову заступник начальника штабу з озброєння АТО. – Люди, які просто роблять свою роботу".

 

Підполковник Тарас Грень, фото автора

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: