вівторок, 21 травня

"Пані, то все чистеньке, без хімії, купуйте!"

Наталія Сербин Громадська активістка, волонтер, співзасновник ініціативи "Поранені SOS".
Кожного разу після дощу мої грядки атакують слимаки. Їх багато, дуже багато, вони за одну ніч можуть від огірків залишити тільки корінчики, від капусти – стебло, і навіть чорнобривці їм до смаку. Що ж робити?

Звісно, їх можна травити – накупити хімії і все засипати. Еге ж, хімії зараз вдосталь: великі вивіски одразу біля продуктових ринків, де стоять засмаглі від сонця продавчині і знають, як знищити слимаків, вберегти город від жуків і навіть як зробити так, що на ваших грядках на роки зникне бур'ян.

У чергах по хімію стоять і малоземельні бабусі, і серйозні дядьки, що мають, мабуть, не одну сотку городу,  і всі купують хімію. Ніхто не запитує, звідки ця хімія, як вона впливає на рослини і чи взагалі безпечно її використовувати. Головне  знищити шкідників і виростити овочі, як із полиць супермаркетів, багато і аби були файні.

Але ж для чого мені город, якщо я буду вирощувати продукти з хімією? Для мене було несподіванкою побачити, що поважні господині використовують хімікати, що гроші, які вони вторгували на ринку, несуть, аби купити нову порцію хімії і обробити помідори, підживити огірки, картоплю. Бо багато років я вірила стареньким, коли вони казали мені "пані, то все чистеньке, без хімії, купуйте!"

Схоже, про екопродукти сьогодні можна тільки мріяти, хіба що самому вирощувати. І проблема не тільки в тому, що люди використовують хімікати, найбільше зло  що вони не мають знань і міри і сиплють хімію, наскільки дозволяє їм гаманець. Ніхто цю стихійну торгівлю не контролює, не перевіряє, і ми навіть гадки не маємо, скільки споживаємо хімікатів, купуючи продукти прямо із рук цих добрих й милих бабусь.

Тим часом я стараюся боротися і певною мірою розділяти урожай з моїми слимаками. Ранковою гущею кави підливаю огірки, після дощу грядки обсипаю кругом звичайнісінькою сіллю, попелом від грилю підживлюю помідори і капусту і завжди думаю, що, напевне, я б сама стільки всього не з”їла, тому за сезон біля мого городу виросте не одна сотня слимаків. Навіть приємно усвідомлювати, що їм також смакує моя городина. Отже, все безпечно й екологічно. smiley

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ