середа, 22 травня

Після Дебальцевого

Вадим Денисенко Народний депутат України, журналіст.
Нас чекають дуже напружені три-чотири місяці, у які вирішиться, чи існуватиме держава Україна.
Фото Максима Авдеєва. Дорога між Артемівськом і Дебальцевим в районі Логвинового, 16 лютого 2015 р. Фото Максима Авдеєва. Дорога між Артемівськом і Дебальцевим в районі Логвинового, 16 лютого 2015 р.

Єдиний плюс від Дебальцевого – ні Меркель, ні Оланд більше не зможуть петляти. Після Мінська, де Путін особисто гарантував мир на Сході України, а потім начхав на своє “чесне слово”, німецький і французький лідери не зможуть говорити про діалог без втрати очок на внутрішньому фронті. У них є два виходи – посилювати санкції і, де-факто, включатися у війну за спокій у ЄС чи здатися на милість Путіну і повести себе так, як у 1938 повели себе їхні європейські колеги щодо Чехословаччини.

Який варіант виберуть Олланд і Меркель? Вони будуть старатися вибрати третій варіант і спробують його дотримуватися бодай кілька тижнів. Цей варіант звучить так: ми посилюємо санкції, включно з відключенням від SWIFT Росії, але зброї не даємо. Це, насправді не найгірший із варіантів. Куди гірше буде, якщо Меркель і Олланд вирішать обмежитися черговими персональними санкціями проти моторол і будуть вигадувати Мінськ-3. 

І Меркель, і Олланд публічно отримали ляпаса від Путіна, і на нього треба якось відповідати. Вибір, на жаль, залежатиме від піарників, які або вигадають миротворчу легенду для німців і французів, чи навпаки, придумають, як потрібно підтримати Україну. Але скільки б вони не петляли, варіант з відключенням РФ від SWIFT неминучий. Питання в тому, це станеться наступного тижня чи за місяць. І тут, насправді, має чітко спрацювати наша дипломатія, яка останнім часом, слід визнати, зробила майже неможливі речі.

Тепер щодо нас. Відключення від SWIFT не зупинить Путіна. І не змусить його зупинитися. Він не може зупинятися, бо треба щось робити з ДНР та ЛНР. Прогодувати їх можна лише тоді, коли буде розширена територія. Тому потрібен Харків, чи Запоріжжя, чи Дніпро. Нам треба вже зараз готуватися до нарощування бойових дій. РФ теж не зможе воювати довго – у них нема ресурсу і нема сил. Їм потрібен бліц-криг, який не можна допустити. 

Я вже писав про те, що наступний удар слід, з моєї точки зору, чекати на Бахмутку, адже це відкриває шлях на Харків. На жаль, ми знову чекаємо, а не будуємо укріплення. Будівельні батальйони мають стати одним з головних наших військових підрозділів, де мають служити, крім всього іншого, всі ті, хто “з релігійних міркувань” не хоче воювати. 

Нас чекають дуже напружені три-чотири місяці. Які будуть вирішальними, чи залишиться держава Україна. Якщо ми їх вистоїмо, а за цей час світ змушений буде дати нам і зброю, і допомогу, Росія видихнеться. Не треба переоцінювати Путіна і Росію. Вони також слабі. Дуже легко патріотично кричати, куди тяжче воювати проти всього світу. Як тут не згадати В”єтнам, який перміг США. Перемогти Путіна реально. Просто потрібно перестати красти і включити голову.

КОМЕНТУВАТИ
  • Михайло Сакалош 0 Відповісти SWIFT не відключать бо занадто великі фінансові інтереси європи та інших країн пов'язані з Росією! Миротворчий корпус до нас не відправлять! Тому єдине що можливе в даному випадку це посилення санкцій та надання фінансової та збройної допомоги Україні! Дефолт у нас не буде бо занадто серйозне питання гри Україна vs Росія. Питання в іншому наскільки влада готова зробити фаховим Генштаб щоб більш не повторювати таких страшних помилок!