fbpx

Повернення "Свободи", або Чому граната під Радою нікого не налякала

Політика 11:41, 26.10, 2015

"Свобода" і "УКРОП" чітко попали в ядерний електорат національно свідомих людей, які гуртуються навколо ідеї "Порошенко – це зло". Проте є ще кілька причин, чому "Свобода" показала такі високі результати в низці областей.

1. Відсутність альтернативи. Ляшко і "Батьківщина" не змогли зайняти нішу "найправильніших українців". Більше того, Ляшко розчинилася в "Свободі" та "УКРОПі". 

2. Дурість прокуратури. Історія з приписуванням "свободівцям" розстрілу майданівців настільки не лягає в будь-яке розуміння тих процесів, що викликало зворотну реакцію. Більше того, обшуки у Сича та інших моральних авторитетів "Свободи", які не дали жодних результатів, лише підлили масла у вогонь.

3. Історія з гранатою під Радою не була топовою в останні дні кампанії, коли "Свобода" почала різко набирати. 

4. Різка радикалізація і поляризація проукраїнського електорату. Цей виборець більше не готовий чекати і вірити в обіцянки. Голосування за "УКРОП" і "Свободу" – це перш за все голосування проти влади, а не за ці партії.

Насправді ми всі переписали суспільний договір на цих виборах. Договір тепер звучить так: або ви щось робите, і причому терміново, або ми готові качати ситуацію до перезавантаження влади. При цьому важливо зрозуміти, що головні апологети цієї тези  Тимошенко, Ляшко і Садовий виявилися в прольоті. Виборець хоче знову бачити не розумних і говірливих, а тих, хто з їхньої точки зору може реально почати кулачні бої. Як би це смішно не звучало, але фізична сила в прямому значенні цього слова стає багато в чому визначальною. Якби хтось із БПП побив Тягнибока, рейтинг БПП міг би підрости на 1-2 пункти.

І останнє, мабуть, найважливіше. Для розуміння того, як мислить виборець "УКРОПу" і "Свободи", я розповім історію свого знайомого з АТО. Мужики ввечері завели розмову про політику і зійшлися на тому, що треба розстріляти всіх депутатів. Мій знайомий запитав: а для чого? Відповідь була проста: наступні будуть боятися. При всій абсурдності такої логіки саме нею перш за все послуговуються ті, хто підтримує "УКРОП" і "Свободу", і кількість цих людей має всі шанси зростати. Про те, що потім вони стрілятимуть тих, кого вони зараз підтримують, можна і не згадувати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: