п'ятниця, 16 листопада

Це Прикарпатський, дитинко

Наталія Федоришин Волонтерка, громадська активістка.
Кілька спостережень про життя й навчання на 38-ій сходинці.

Прикарпатський національний університет за рейтингом університетів України у 2015 році посів 38-ме місце. Гідний результат, адже оцінювалось 200 вузів за чотирма критеріями: науково-педагогічний потенціал, якість навчання, міжнародне визнання та інтегральний показник діяльності ВНЗ.

Як звичайна людина я мало розумію, що саме досліджувалось і хто чи що спричинилося до таких показників. Для мене ця "сходинка" – цілковита абстракція. Бо перед очима – конкретика, яка погано узгоджується з рейтингом. Корупція, самодурство, зловживання службовим становищем в ПНУ, на жаль, ніяк не менше, ніж, мабуть, у будь-якому ВНЗ України, незалежно від показників у рейтингу.  

Ділюся тим, з чим зіштовхнулася особисто: коли універ займає 38-ме місце, але при цьому в ньому не знають, що таке інформаційний запит громадянина і "як з ним боротися", то якось не випадає говорити про "європейські стандарти" в освіті, як тут люблять…

 

Фамільні клани

На третьому курсі польської філології у мене зникло бажання відвідувати пари та слухати викладачів, котрі при першій нагоді готові принизити тебе та довести свою ж некомпетентність з предмету.

З самого початку стало зрозумілим – тут кожен сам за себе. А хто справді за тебе – це твої родичі-працівники університету, котрі допомагають у науковому та громадському просуванні в стінах альма-матері. Чи не кожен п’ятий студент має "зв’язки", практично кожен молодий викладач – спадкоємець, родич чи хороший друг іншого, "досвідченого", викладача цього вишу. І щоб потрапити в цю систему родинних зв’язків, потрібно… та ні, не казатиму, прийдіть на кафедру, запропонуйте себе як перспективного науковця з іншого міста чи навіть країни – і отримайте: "Ми подумаємо… але ні!"

Звісно, з науковими ступенями та методиками викладання, побудованими на радянський лад, не посперечаєшся. Система така, не тільки тут – в країні.   Свої підлабузницькі, конформістські, консервативні погляди на життя, на науку, на стосунки між людьми "світила" педагогічного складу успішно передають молодим поколінням. Адже одне з основних правил виживання тут – це студент без власної точки зору, студент, який знає написане щось-колись-кимось, і не важливо, що це далеке від вимог і потреб нинішнього часу. Тут власна думка, висловлена на парі, – не сприймається, власна думка, сказана колезі по навчанню, – тиск, власна думка, опублікована в соцмережі, – шантаж.

Звісно, є чому повчитись.

 

Інформація-маніпуляція

Прикарпатський – це державна установа, і тут мали б знати, що право громадянина на публічну інформацію – гарантоване законом. Натомість тут пробують "боротись з інформаційними запитами". Якщо ви надішлете такий – знайте: над ним працюватиме вся бухгалтерія, весь ректорський відділ. У самого ректора болітиме голова від вашої цікавості, він викликатиме вас на дипломатичні зустрічі. Декани та замісники деканів всякими методами намагатимуться вивідати, навіщо вам та чи інша інформація, телефонуватимуть батькам, пресуватимуть старосту вашої групи, погрожуватимуть вигнанням з університету, судами та просто зіпсують ваш рейтинг у навчанні.

А ще Антикорупційне бюро університету, Сенат та Профком зацікавляться вами… Колись я була певна, що Сенат та Профком Прикарпатського – це організації, які в першу чергу цікавляться студентським життям, які всіляко допомагають студентам. Але ще далекий 2013 рік все розставив на свої місця…

Більше двох десятків інформаційних запитів я спрямувала до університету з єдиною метою – зрозуміти, чи корупція на факультеті покривається ректоратом та самими ж студентами та чи виконує університет те, що обіцяє.

       

Обіцянки-цяцянки

На рідному філологічному факультеті ще 27 листопада 2013 року Вчена рада ухвалила рішення про відкриття комп’ютерного класу: мали закупити 20 персональних комп’ютерів протягом року. Майже через рік, 27 жовтня 2014-го, чергове засідання Вченої ради вирішує, що комп’ютери за рік подорожчали і стали не по кишені університету. Альтернативи класу вирішили не створювати, адже гроші (10 тис. грн) витратили на оплату комунальних послуг.

Натомість університет ухвалив постанову про надання до 28.03.2015 безоплатної точки доступу до мережі інтернет в кожній аудиторії факультету. Перевірено особисто: wi-fi ловить лише у половині аудиторій. Хоча коштів на обладнання цієї чудо-технології по університету було витрачено більше 230 тис. грн.  Філологам технології ні до чого, нам лиш папір подавай!

А ще згідно з міжнародним контрактом з Польщею нам обіцяють викладача – носія польської мови. Та останнім часом молоді іноземці надовго не затримуються. Дивні конфлікти на кафедрі, недотримання методики викладання, ухваленої більше 10 років тому, стають причинами ротації цих викладачів. І думка студентів не має значення, навіть якщо більше 50 ставить свій підпис на зверненні до ректора.

Це Прикарпатський, дитинко, це філологія!

 

Чи то таки свавілля і корупція?

Кажуть, корупційні прийомчики відомі здавна – беруть за достойні бали, диплом, за вступ, за поїздку за кордон. Беруть і за перехід з контрактного місця на державне.

За 2012-2013 рік факультет філології отримав 24 вакантних державних місця (чи, бува, не з усього університету постягували?). При цьому усі пільговики ще при вступі були забезпечені своїм держмісцем. Лишаються перші в рейтингу, активні учасники громадського життя університету. Але чомусь пред’явити рейтинг факультет не хоче, мовляв, персональні дані, конфіденційна інформація. Вірити хочеться, що все правильно, поки в твоїй групі не переводять на вакантне "найліпших-успішних" і ненароком хтось з них не скаже, скільки це коштувало... Та це все плітки! А довести самі ж студенти не дозволять.

Так і живемо на 38-му місці у стінах філологічних, і йти вже шкода – все-таки дипломи штампують, а без них тепер і двірником не влаштуєшся.

КОМЕНТУВАТИ
 • Василь 0 Відповісти "Писати про корупцію в Інституті філології може тільки людина, яка нічого не може досягти." Ну звісно. Більше року тому на Євро-Майдан вийшли тільки закінчені невдахи, які в житті не могли нічого досягти, а от син Януковича швидко став мільярдером, бо в ньому прокинувся "економічний геній". Філологи до біса логічні своїх засновках і висновках! )))
 • Вірна 1 Відповісти Перечитала цю дурню і гірко на душі стало... Чому так багато озлоблених людей, особливо молоді? Чому людина через свої власні невдачі в житті зливає бруд на інших? Якщо ця "авторка" Наталія (глибоко сумніваюся, що це вона авторка, видно має подібних дружків, що їй пишуть) така розумна, що поступила на державне місце, то чому заздрить тим, хто переведений з платної форми? Мабуть, треба тішитися, що ще комусь усміхнулася доля. Чому з такою злістю відповідати своїй однокурсниці, яка, видно гордиться, що вчиться у цьому закладі? Якщо вона так люто реагує на зауваження, що не варто обпльовувати свій університет (як кажуть, не плюй у криницю, з якої п'єш водицю), то можна собі уявити, що це за особа... По-моєму, тут дуже влучно написав Андрій Смерека: "Це засранка пише, дитино, засранка! Це засранка, яка у будь-яку хвилину може продати батька, матір і Батьківщину!" Варто було би прислухатися до його слів і порад. Про корупцію говорять усюди, і якщо говорять, то, видно, що є. Але треба доводити до кінця. Якщо ця Наталка така безстрашна і безкомпромісна "революціонерка", то крий фактами!! На чисту воду! Менше слів, більше діла! То не штука когось обплювати, а він хай собі обчищується потім, доказує, що біле це не чорне. Я закінчила у свій час університет з червоним дипломом, нікому ні копійки не платила, сиділа, працювала в бібліотеці, а праця винагороджує себе. Якщо хтось говорить про хабарі або й таки платить, то це хтось дуже тупий і лінивий, хтось, хто "втупила", як написав її "адвокат" Станіслав ("втупити на державне") за гроші і за гроші дістає свої заліки. Саме такі думки виникають після прочитаного. Не пиши, дитинко, більше таких дурниць, не виставляй себе на посміх!
 • Станіслав 3 Відповісти П. Софіє, почну з того, що стаття швидше нагадує крик душі! Щоб займатися наклепом, треба аби був з цього зиск… А який зиск може бути в людини, яка, як Ви стверджуєте : «Один в полі не воїн». Адже дістати собі гори проблем через брехню – не логічно і не розумно, саме тому вважаю, що Наталя говорить правду, яка наболіла за роки, і далі вже не здатна миритися з цим…Є просто такі люди, совісні! Може для Вас це речі далекі і незрозумілі, Софіє! Та і взагалі ці, вибачте, загони про воїна в полі, швидше нагадують погрози чи натяки стосовно подальшого перебування Наталі в університеті!!! А враховуючи те, що, крім Вас, ніхто на захист Вікторії так і не став (ще і від`ємний рейтинг коментарів), в мене виникають підозри, що все ж таки п. Вікторія має лояльного викладача в лавах університету, або родича, що сприяє тому чарівному рейтингу на отриманому державному місці після талонів ) Тим більше, людина не приналежна до лав працівників університету, таку пафосну рекламу, ще й із статистичними даними, навряд чи відомими пересічному студенту чи сторонній особі , після звинувачень без фактів в брехні, робити не буде… Тому також раджу Вам не бути голослівною, бо лишень палитесь ) Тим більше справа вже зроблена, і реклама хто і чим займається вже пішла… І не вам казати, де вчитись і куди переводитись пані Наталі! Студентка навчається на державному місці, яке здобула чесно на ЗНО, на відміну від деяких. Може би вона і перевелась, але не кожний має можливість заплатити за навчання в такі важки часи, бо переведення в інший університет дозволяється тільки на планту форму! Та і не кожен хоче викидати роки свого життя, аби знову втупити на державне в інший заклад! Вже як вляпались, то не робіть гірше, адже ще більше самі себе здаєте! Ще мені, на днях, потрапила до рук газета Кореспондент, де опублікована обурююча стаття : «Один – проти університету» , про брудні справи в Прикарпатському, і відношення до іноземних викладачів, що так само не згідні з методикою роботи і відносинами в робочих колективах закладу… тому давайте трохи тихіше про чесність, праведність )
 • Софія -2 Відповісти Google завжди допоможе.
 • Софія -3 Відповісти Така інформація доступна кожній людині,(яка має інтернет) на офіційному сайті університету, шановний пане Станіславе.
 • Станіслав 2 Відповісти А що, крім зауважень щодо Google більше нічого немає?) Дивно... Очікував змістовних спростувань і оправдовувань) Все ж таки мої здогади виявилися не здогадами, якщо прокласти логічний ланцюжок коментарів) Та і не думаю, що всі кидаються шукати в пошукових системах про те, яке місце займає Прикарпатський в рейтингах університетів України) Як на мене, то це жалюгідний аргумент, що не виправляє ситуації ні на чию користь... Тому шах і мат)
 • Станіслав 2 Відповісти П. Софіє, почну з того, що стаття швидше нагадує крик душі! Щоб займатися наклепом, треба аби був з цього зиск… А який зиск може бути в людини, яка, як Ви стверджуєте : «Один в полі не воїн». Адже дістати собі гори проблем через брехню – не логічно і не розумно, саме тому вважаю, що Наталя говорить правду, яка наболіла за роки, і далі вже не здатна миритися з цим…Є просто такі люди, совісні! Може для Вас це речі далекі і незрозумілі, Софіє! Та і взагалі ці, вибачте, загони про воїна в полі, швидше нагадують погрози чи натяки стосовно подальшого перебування Наталі в університеті!!! А враховуючи те, що, крім Вас, ніхто на захист Вікторії так і не став (ще і від`ємний рейтинг коментарів), в мене виникають підозри, що все ж таки п. Вікторія має лояльного викладача в лавах університету, або родича, що сприяє тому чарівному рейтингу на отриманому державному місці після талонів ) Тим більше, людина не приналежна до лав працівників університету, таку пафосну рекламу, ще й із статистичними даними, навряд чи відомими пересічному студенту чи сторонній особі , після звинувачень без фактів в брехні, робити не буде… Тому також раджу Вам не бути голослівною, бо лишень палитесь ) Тим більше справа вже зроблена, і реклама хто і чим займається вже пішла… І не вам казати, де вчитись і куди переводитись пані Наталі! Студентка навчається на державному місці, яке здобула чесно на ЗНО, на відміну від деяких. Може би вона і перевелась, але не кожний має можливість заплатити за навчання в такі важки часи, бо переведення в інший університет дозволяється тільки на планту форму! Та і не кожен хоче викидати роки свого життя, аби знову втупити на державне в інший заклад! Вже як вляпались, то не робіть гірше, адже ще більше самі себе здаєте! Ще мені, на днях, потрапила до рук газета Кореспондент, де опублікована обурююча стаття : «Один – проти університету» , про брудні справи в Прикарпатському, і відношення до іноземних викладачів, що так само не згідні з методикою роботи і відносинами в робочих колективах закладу… тому давайте трохи тихіше про чесність, праведність )
 • Andrij Smereka -1 Відповісти Це засранка пише, дитино, засранка! Це засранка, яка у будь-яку хвилину може продати батька, матір і Батьківщину! На цю засранку не хочеться більше витрачати часу - не заслуговує! Тобі, нещасна, слід мерщій звернутися до психіатра, аби твій ревізійний діагноз не торкнувся України - адже й тут є чимало проблем!
 • Софія -2 Відповісти Шановні колеги-захисники,прихильники авторки жахливої статті Наталії Федоришин:п.Станіславе,п.Петре,п.Сергію Чирва...Прочитавши цю статтю,а також коментарі до неї,що мене дуже обурило,хочу у Вас всіх запитати таке: на яких підставах Ви звинувачуєте студентку Вікторію у дачі хабарів, у тому,що вона має родичів,кумів у ПНУ і тому подібне? Чи знайомі Ви з цією людиною, чи навчаєтеся з нею, чи знаєте її біографію? Чи Ви усі так просто вірите на слово Наталії? Дуже дивно,що коли Вікторія висловила свою думку і написала про те, як вона бачить цю ситуацію, то на неї одразу ж вилили стільки бруду, брехні і пішов такий наступ? Шановні,аргументовуйте все доказами. Вона ж лише захистила гідність свого університету, що й правильно зробила. Також звертаюся до Вас, Наталю.Пам"ятайте,що один в полі - не воїн.Мені дуже дивно,чому Ви тут ще досі навчаєтеся,бо сама ж пишете,який ПНУ поганий,що у Вас немає бажання відвідувати пари?В університеті на силу ніхто нікого не тримає, є багато інших навчальних закладів,де Ви б могли реалізувати свої здібності і застосувати свої знання.Я цілком погоджуюся з Вікторією,яка пише про те,що якщо студент,який вчиться,якому це подобається,який знає,ЧОМУ прийшов до університету НІКОЛИ не буде стільки бруду лити і писати стільки неправди про університет,керівництво,викладачів,одногрупників. Та й зрештою, в ПНУ працюють висококваліфіковані викладачі,заклад відноситься до найпрестижніших університетів України, ПНУ займає 19 місце у загальному рейтингу, 39- "ТОП-200 Україна". Ректор університету-доктор політичних наук, професор, нагороджених багатьма відзнаками,поважна і відома людина....А Ви,Наталю,звичайна студентка,яка ще нічого не досягла у своєму житті, смієте так ганьбити,очорнювати людей.ЖАХЛИВО! В голові таке не вкладається! Люди,схаменіться! Ніколи не вірте на слово комусь там.Не будьте голослівними. Не можна так вірити на слово будь-кому.
 • Петро 1 Відповісти Паны Софіє: докази надаються в суді або прокуратурі. Ви закликаєте не вірити описаному в статті. Так, п.Цепенда поважна людина. Але також цікаво по якій лінії він став ректором, але це вже не виясниться. Також скажіть ще що в ПНУ взагалі не беруть хабарів.... Смішно
 • Станіслав 2 Відповісти Ще хочу додати дещо....На жаль, не філолог, аби фіксувати свої помилки одразу, при друці! Тому цим коментарем забираю право підмахати мене щодо гратичних помилок)<br>Головне -- висвітлена думка!
 • Станіслав 3 Відповісти Якісна стаття! Наталю, великій уклін! Треба бути сміливою людиною, щоб в Прикарпатському, враховуючи совкову систему кумовства і покривальства, що, як бачу, цвіте і пахне, підняти бучу, враховуючі всі наслідки типу : упередженого ставлення до Вас, чинення персонального тиску і ще, є такий армійський метод: валити групу контрольними роботами обсягом, не відповідаючого реаліям, які не здатний осилити навіть найстараннійший студент,що спричинить в колективі невдоволення Вами.... ця методика стара як світ, підкопатись до неї важко, а той,хто використовую -- безкарна персона! Тому підозрюю, що вашій групі, чи потоку, буде не солодко! <br>А щодо вас, Вікторіє Ковальчук --- радив би взагалі не проявляти стурбованності стосовно публікації, тим більше, якщо у вас немає вагомих аргументів, щоб оскаржити або, принаймні, втримати суперечку в конструктивних межай, а не виявляти зародки інтелекту рівня талонів, якого достатньо аби воркнути що небудь, лише би втримати останнє слово за собою..... Є така гарна приказка: &quot; На злодії шапка горить&quot;=) Тому не паліться, для свого ж блага... Бо,як бачу, ні в кого білше так не бомбить від статті, як у вас)) До цього відмінник, інтелектуал, певна річ, додумався би)<br>Тут Наталія висвітлила цікавий факт : магічним способом лауреат талонів року потрапляє в державники..... наскільки мені відомо, із власного досвіду, люди, що не тягнуть на державне місце з першого курсу -- тим більше не тягнуть на наступних, оскільки чим далі, ти збільшується навантаження навчальної програми! Тому такі метаморфози розташовані в категорії неймовірних) Тому варіантів залишається два : дача хабаря, або кумовство! Ви, пані Вікторія, в своїх повідомленнях завзято доводите громадськості, що здобули результати у навчанні виключно власними силами, не даваючи ні копійки жодному викладачу, при чому повторюєте це неодноразово супроводжуючи великою кількістю знаків оклику....Такий гнів може і свідчить про відсутність факту дачі хабарів, проте є щедругий варіант -- родичі в лавах працівників університету! Цей факт дуже популярний в багатьох вищіх навчальних закладах і формує такі речі, як сімейні клани! Ну ви зрозуміли.....мама, тато, брат, тітка, кум десь на кафедрі працює і протягує свого родича по оцінках і рейтингах, а потім це інтелектуальне створіння залишається на кафедрі працювати, надаючи, м&quot;яко кажучи, не якісну освіту студентам, займаючись, тим самим, саботажем держави,бо підриває наукову діяльність своєю некомпетентною роботою! Ми ж тут всі патріотами стали після майдану, тому давайте майданити ще в головах, а не Прапорами в авто і Тризубами на пузі на футболках! <br>А на рахунок зауваження Наталії стосовно уривання честі, на Вашому місці, пані Вікторіє, краще би мовчав! Бо,яким би чином не потрапили на державне місце після талонних рейдів, Ви забрали його у людини,яка мала на нього надію,вкладаючи багато зусиль в навчання і дійсно претендувала за рейтингом від початку і без талонів, тобто плюнули в лице і витерли ноги,якщо коротко!! Є ще категорія малозабеспечених студентів,яким також деж.форма навчання була би в нагоді,і які так само вчаться, бо не мають багатих батьків,що посприяють подальшій долі....це тоже до питання честі!!!<br>Ще зауважу стосовно попрікання Наталі в громацькій діяльності! Це чудово! Це необхідно! Велика шана тим людям,що витрачають себе,аби достукатись до суспільства,що полюбляє бути інертним! Завдяки цим громадським діячам такі люди,як пані Вікторія, мають менше шансів потрапити на керуючі посади,де їм просто не місце,оскільки вони ходяче лихо для всіх,хоч і позитивні для власного добробуту,бо вміють добре лизати де треба і кому треба,діючи тільки в межах власних цілей.....Бачив таких людей,працюю з такими,тому можу сміло адресувати такий спіч у цій ситуації!!!! До речі,хто збирається захищати &quot;чесну персону&quot;, згадайте свою возню з бюрократією в будь-якій установі чи хамство з порога,коли зайшли в кабінет потурбувавши,розпиваючого каву,працівника в робочий час.... або пахабно виконану роботу,за яку заплатили чималі грощі,ще й почули в добавок: &quot; Та собі доробите...&quot;. Це будуть ті люди, що колись пробивались саме цими методами,що дуже обурили Наталю!!!!
 • Петро 1 Відповісти Цікаво чому ПНУ так труситься від простого блогу.....
 • Остап Українець 0 Відповісти Шановна публіка розділилася в основному на тих, хто зміг закінчити без хабарів і тих, хто дає їх просто зараз. Якщо чесно, то мені здається, що те, що ПНУ можна закінчити лише за знання - це нормально. А те, що його можна закінчити і за гроші - погано.
 • Наталія Федоришин 0 Відповісти Вікторіє, шантажем і скандалами оцінок НЕ заробиш, тобі як нікому це знати. А твоя успішність - це щось не досяжне розуму, особисто для мене. І знаєш, наша з тобою дискусія доводить лише те як ти покриваєш себе і своїх посіпак. Хочеш коментувати далі - будь-ласка. Але твої фрази - це лише виправдання та облиття брудом мене. Дякую, успіху!<br>
 • Wiktoria Kowalczuk -5 Відповісти Наталко,я знаю,що Ти вмієш урвати честі будь-кому,зневажити,опаплюжити ( і навіть своїх однокурсників ).Бреши, та не заривайся! Про мою успішність свідчать мої досить високі оцінки, які я заробляю своїм розумом, а не шантажем і скандалами (як дехто).
 • Ivan Petriv 4 Відповісти От наші люди. Автор написала, що не коментує більше коментарі. <br>А виявляється є обіжені одногрупниці, які переживають за свій рейтинг. Шановна Wiktoria Kowalczuk здобула рейтинг, то підтримуй його (тими ж методами якими і здобула) і не зважай на статті і блоги. Чому переживаєш...? А оцінки всі знають як дехто в ПНУ здобувають.... А тут виглядає, що не коментарі до блогу, а перепалка в вКонтакте який Ви студенти (в переважній більшості) дуже любите
 • Наталія Федоришин 3 Відповісти П. Оксано, мене звати Наталя - це по-перше. По-друге я рада, що Ваші успіхи були блискучі, і Ви нічого не платили. <br> І звертаючись до Вас, маю звернення до усіх читачів цього блогу - навчітьсь логічно думати та читати між рядків! Тому що тут йдеться про корупцію за схемою як стати державником. Чомусь усі противники статті пишуть лише про корупцію та як я зневажаю університет. Так от - корупція тут в одному роді - ТЕ ЯК СТАЮТЬ ДЕРЖАВНИКАМИ. <br>І ще, чого ж Ви не обурюєтесь фактам, хоча б про комп&quot;ютери чи Wi-fi, фактам про 24 держ місця, корупційно заповнених, фактам про те як гноблять громадсько-активну людину? Це Вас усіх влаштовує.. <br>Більше відповідати не буду на подібні коментарі. Ваше право їх писати, читачі! Успіху!
 • Петро 3 Відповісти цілком підтримую
 • Оксанка -10 Відповісти Вітання всім зацікавленим в поширенні інформації про ПНУ! А особливо Вам Оксанко Федоришин! Передвступна піар акція вузу дуже потрібна, а головне ЯКА! Декілька років тому і я закінчила вуз. Та ніколи не думала, що в стінах університету відчувається ТАКА агресія до студенів. Мені і моїм одногрупникам, однокурсиникам навчалось добре. Так, хто прийшов до вузу не вчитись , а займатись громадською (виключно) роботою - було сутужно. Я прийшла здобувати знання, які зараз на практиці їх застосовую. Тому проблем із оцінками і стипендією ніколи не було. А я, як розумію, Ви і пари пропускаєте, і не з&quot;являєтесь на семінарські... Тоді які досягнення у навчанні, а особливо у науці маєте. Підтримую Tetyana Mantach - якщо вчитись -нічого платити не треба. А не подобається тут навчання - Україна велика! Переводьтеся! Вузів в Україні - хоч греблю гати! А якщо є докази у корупції - звертайтесь у відповідні органи! В нашій державі навчились голослівно звинувачувати, обливати брудом! Будьмо ЄВРОПЕЙСЬКИМИ!!! ДОКАЗИ !!! Так, немає святих! Але ж починаємо будувати Нову Українську НАЦІЮ з себе. Не будемо давати хабарів - і так зникне хабарництво, будемо відповідально ставитись до свої обов&quot;язків (навчання) - не буде підстав для зловживань. Громадська діяльність - це дуже добре, сама нею займаюсь, але треба допомагати, підказувати владі, керівництву вузу, організації. Тільки рух в один напрямок наблизить всіх нас до нової держави, яке пафосно не звучить.
 • Петро 3 Відповісти Пані Оксанко, випускнице ПНУ. Ви так мудро все пишете, але навіть ім&quot;я автора написали з помилкою. Прочитавши Ваш коментра можна зрозуміти, що всі мають забути про громадську роботу і займатись виключно наукою, сидіти в бібліотеках. Зараз ера сучасних технологій і можна здобути знання не відвідуючи бібліотек. А на рахунок доказів в хабарництві, то такі докази як може студент надати, якщо в заліковки гроші збирають старости (і завжди збирали) і віддають куди потрібно, а дальше ланцюжок іде вище... Так хто вчиться може і не давати хабарів і не дає в переважній більшості. Але в статті не конкретна ситуація по якомусь хабару, а опис прогнилої системи погляду студентки. І якщо Людина написала значить відчула на собі дану систему. Думаю не тільки вона відчула систему, а і багато інших студентів, але нажаль мовчать, бо в системі краще....дав &quot;бабло&quot; і спокій
 • Оксанка 1 Відповісти Вибачайте, за прикру помилку з іменем пані Наталю! Щодо корупцію за схемою - то боротись необхідно комплексно, зверху! Вперед до Міністерства освіти і науки! А щодо грамотності - то де ж в Ви насправді навчаєтесь - на Філологічному факультеті? То це де? В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника немає такого факультету!!! Є Інститут філології!
 • Tetyana Mantach -10 Відповісти Доброго дня всім. Ніколи не залишаю ніде відгуків до статей, а тут вирішила сказати кілька слів. В 2005р закінчила з відзнакою економічний факультет. За 5 років - за жоден екзамен/залік/курсову/контрольну/дипломну не платила. Моя думка з цього приводу - якщо вчитись -нічого платити не треба. Студент,який хоче отримати знання- отримає їх і в ПТУ і в будь-якому іншому навчальному закладі. Який не хоче отримати знання - завжди знайде привід , чому він їх не отримав - некваліфіковані викладачі, недостатня компютерна база/бібліотека та все ін.<br> Жодного випадку, щоб викладач вимагав гроші від студента, який знав і ходив на пари - не знаю.
 • Taras Vasyliv 13 Відповісти Хотілось би, щоб люди які пишуть що корупції не має в ПНУ, зняли рожеві окуляри. Хотілось би, щоб перед екзаменами люди не скидаються на &quot;вазони&quot; і т.д.. І дійсно хотілось би, щоб все в цьому закладі відповідало званню &quot;вищого навчального закладу&quot;.<br>Особисто я, закінчивши 2013 році, зітхнув з полегшенням, так як моя кишеня дуже важко сприймала моє &quot;навчання&quot;. На кожну сесію (а я заочник) потрібно було одразу заготовлювати певну суму грошей (сума залежала від кількості екзаменів). Був випадок, що викладач назвавши суму, йшов собі гуляти. Не хочу називати по іменах, бо боюсь помилитись, моя голова ніколи не працювала гарним сховищем для цих даних. Так от, цього знахабнілого викладача обвинуватили в хабарництві, по заяві студента. Студента відчислили, викладач працює і дальше. Причина ? Студент був один, його ніхто не підтримав. СБУ, справу відкрило - справу закрило. Щоб викорінити &quot;схему&quot; з університетів, потрібно дуже гарно стояти самому, або рухати &quot;ріпку&quot; колективно...<br>А по коментарях я бачу, що багатьох це все влаштовує. Поки самі не захочемо змін, доти нічого і не зміниться.<br>Також не можу не згадати принципових викладачів, які дійсно старались сприяти поглибленню знань студентів, і які дійсно робили екзамени по перевірці знань а не гаманця. Та на жаль, їх досить мало і їх вплив на &quot;систему&quot; мізерний, якщо порівнювати їх з тими, хто любить погріти свої руки свіженькими купюрами.
 • Наталія Федоришин 9 Відповісти Про ПТУ тут ні слова немає, Вікторіє. Ти краще розкажи, як ти на першому курсі з талонів не вилазила і завдяки своїм знайомствам державницею стала. Про це знає вся група, і тоді державником зовсім не ти мала стати. Але завдяки тобі, про це місце навіть ніхто не знав. І якщо ти така розумна, було ЗНО добре скласти і бути державником з самого початку, як я. А те, що я отримую трійки - пояснено в статті, навчись читати між рядків.
 • Wiktoria Kowalczuk -10 Відповісти Ти краще свої &quot;знання&quot; і &quot;вміння&quot; в навчанні використай, тоді матимеш стипендію! А не виписуй тут всяку дурню, громадська діячко!
 • Wiktoria Kowalczuk -11 Відповісти Та тому Ти і бісишся, бо Ти трієчниця, яка не може здати на стипендію!!!!! А я вчуся і маю це заслужено, за рейтингом!!!! З нашого університету вийшли десятки докторів, відомих людей, а Ти називаєш зневажливо Університет ПТУ. Не подобається щось, дорога в ПТУ завжди відкрита! Немає чого &quot;обливати брудом&quot; і писати всякі дурниці про наш Університет!!!!!!
 • Петро -1 Відповісти цікаво за якими, як формуються рейтинги.....по яких Ви пройшли<br>і цікаво, як стали державником.... хороший напевно рейтинг по коштах або чомусь іншому
 • Наталія Федоришин 11 Відповісти Wiktoria Ciurak, рада за Вашу групу, яка за 5 років нічого не платила. І правду я фільтрую. Ваша інформація теж не підтверджена. Звідки мені знати, чи зараз Ви просто захищаєте Прикарпатський чи кажете правду? <br>Oksana Yaremyn, про тиск чула від М. П. Лесюка, а про шантаж від самого І. Цепенди.<br>Наталя Дорогович, це блог - в якому автор висловлює свою власну думку і те, що бачить. Якщо для Вас це брехня - будь-ласка. Я намагалась довести багато з порушених тут питань, і багато з не порушених, але Прикарпатський робить усе можливе, щоб мені завадити, що й не дивно. Змінити щось теж хотілось - але чомусь багато людей стає на заваді. А я ще не викладач, не аспірант, а лише студент, який хоча б цією статтею, намагається звернути увагу на те, що не все так гладко.<br>Wiktoria Kowalczuk, вибач, що так тебе образила. Але якщо не помиляюсь, ти й перша стала тим державником, про місце якого ніхто в групі й не знав. Тому краще б мовчала. <br>І на кінець - я відповідаю за свої слова. І якщо я не наводжу відео чи фото, то лише тому, що не маю змоги вмонтувати камеру в кабінети хабарників, але колись сподіваюсь і такий день настене! А хочете хтось обговорити ці питання - звертайтесь прямо, ми ж ніби усі знайомі, дивно мені, що коменти якісь виправдовуючі пишете. Кажіть в очі!
 • Wiktoria Kowalczuk -11 Відповісти Ти краще свої знання і &quot;мудрість&quot; у навчанні застосуй, тоді матимеш стипендію!!! А не виписуй тут всяку дурню, громадська активістко!
 • Wiktoria Kowalczuk -12 Відповісти Ти свої знання і активність краще у знаннях прояви і тоді матимеш стипендію, а не виписуй тут всяку дурню!!! Не суди по собі!
 • Wiktoria Kowalczuk -12 Відповісти Ображена долею Наталю! Ти знаєш, мені соромно, що я з Тобою в одній групі вчуся!!!! Про яку корупцію Ти пишеш? У Тебе є докази?! Пред&quot;яви їх, а тоді пиши про це!Відео,фото,запис на диктофон? Що маєш?! За три роки свого навчання у нашому Інституті я ще НІ РАЗУ не чула про корупцію! Розумні студенти вчаться і НІЧОГО НЕ ПЛАТЯТЬ, бо ВЧАТЬСЯ! Платять хіба що ТУПІ! ( хоча, і в цьому я також сумніваюся і такого на факультеті не помічала)! ВСЕ, ЩО ТУТ НАПИСАНО- СУЦІЛЬНА БРЕХНЯ!!! <br>
 • Василь -10 Відповісти Як можна в одній статті подати стільки неправдивої інформації? <br>Хоча б таке: &quot;А ще згідно з міжнародним контрактом з Польщею нам обіцяють викладача – носія польської мови. Та останнім часом молоді іноземці надовго не затримуються&quot;. <br>Кого маєте на увазі, коли пишете в множині? П. Агнєшку і її кількамісячну донечку?<br>По-друге. &quot;Чи не кожен п’ятий студент має &quot;зв’язки&quot;, практично кожен молодий викладач – спадкоємець, родич чи хороший друг іншого, &quot;досвідченого&quot;, викладача цього вишу&quot;. <br>Ви опитування проводили? Чи звідки така статистика?<br>По-третє. Як борець за правду та чесність, оприлюдніть прізвища викладачів, яким давали хабарі особисто Ви (з Ваших слів так виходить, Ви ж їздили за кордон від університету), або викладачів, які вимагали у Вас хабара. Наперед вдячна за відповідь.
 • Oksana Yaremyn -8 Відповісти суцільна БРЕХНЯ: &quot;Адже одне з основних правил виживання тут – це студент без власної точки зору, студент, який знає написане щось-колись-кимось, і не важливо, що це далеке від вимог і потреб нинішнього часу. Тут власна думка, висловлена на парі, – не сприймається, власна думка, сказана колезі по навчанню, – тиск, власна думка, опублікована в соцмережі, – шантаж.&quot;
 • Wiktoria Ciurak -7 Відповісти Писати про корупцію в Інституті філології може тільки людина, яка нічого не може досягти.<br>За 5 років навчання наша група не заплатила ні копійочки жодному викладачу ІФ, щоб поїхати на практику за кордон ми писали зашифровані роботи, де відбиралися люди навіть не за рейтингом, а за рівнем знань.<br>Фільтруйте хоч деколи правду від ні чим не підтвердженої брехні
 • Сергій Чирва 12 Відповісти Хоча, ця публікація - це Вчинок дорослої Людини :)
 • Сергій Чирва 10 Відповісти Так, це Прикарпатський, ДЕТКА ...<br>
 • Сторінка:12