середа, 27 березня

Українці хочуть тепла, а не газів

Василь Мартинюк Бізнес-консультант.
Враховуючи, що на приготування їжі на газі стало йти чи не вдвічі більше часу, стали закрадатись сумніви, за який газ плачу гроші.

Цього року, вперше за сім років, відколи мешкаю в хаті, витратив більше ніж 2,5 тис. метрів кубічних газу за рік, заплативши не по 1,09, а по 1,80 :(. І це при тому, що зими майже не було, старався економити і навіть спалив трохи дров.

Враховуючи, що на приготування їжі на газі стало йти чи не вдвічі більше часу, а в душі вода ледве тепла, стали закрадатись сумніви, за який газ чи гази плачу гроші. Крім газу метану, який власне і горить в природному газі, в природі є ще багато різних газів: наприклад, негорючого азоту в повітрі аж 78%. Скільки азоту в газі у виставленому рахунку і мови нема – там мова йде лише про метри кубічні і гривні.

У підприємстві, що постачає газ, жіночки на моє обурення відповіли ще більшим, дружно підтвердивши, що те, чим вони торгують, горить погано. При цьому показували пальцями наверх і щось недобре говорили про прем’єра.

В мене хоч і є освіта хіміка, але проводити аналіз природного газу на кухні бажання не виникло :). Проводити такий аналіз в облгазі, який і продає цей продукт, – теж :).

Згадалась ситуація з українським вугіллям, коли шахтарям платять за тонну породи, яку вони видали на-гора, а скільки в тій породі власне вугілля, це вже не їхні проблеми.

Поцікавився, як проводиться оплата за природний газ в Штатах. Ви знаєте, знайшов сокиру під лавою: звичайно, там в рахунках за спалений газ нема кубічних ані футів, ані ярдів – лише одиниці тепла! Американці платять за тепло! Можна ще пригадати, як ми платимо за яйця в штуках, а вони в фунтах :).

Насправді, коли тарифи на природний газ піднімаються в багато разів – смішного мало. Маємо просто вимагати від уряду, щоб нам теж продавали не бозна-які гази, а тепло. А проводити відповідні аналізи має аж ніяк не продавець газів! І зробити це необхідно до початку нового опалювального сезону. 

КОМЕНТУВАТИ