fbpx

3000 доларів на ЗСУ: художник у Франківську продає картини, щоб допомогти армії

Культура 20:41, 26.04, 2022

В Івано-Франківську художник Орест Кузів у соціальних мережах продає свої картини, щоб допомогти Збройним силам України. Усі вторговані гроші він передає на потреби української армії.

Відтак Орест Кузів уже перерахував 3 тис. доларів США на рахунок міжнародного благодійного фонду “Повернись живим”, пише Суспільне.

На мистецький фронт художник вийшов із шістьома авторськими роботами. Усі полотна він написав ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Їх митець продав упродовж тижня у соціальних мережах на благодійному аукціоні. За словами Ореста Кузіва, переважна більшість покупців – з української діаспори в країнах Європи та Сполучених Штатів Америки. Картину під назвою “Багряний вечір” він продав першою. Її купила за 500 доларів США українка, яка зараз живе у Німеччині.

3000 доларів на ЗСУ: художник у Франківську продає картини, щоб допомогти армії 1
Багряний вечір

“Їй картина настільки сподобалася, що вона захотіла ще підтримати армію. І жінка купила роботу, де зображений півник. А все почалося з картини, на якій зображений степ український такий. І червоний колір. Знаєте, мені інколи здається, що художник передчуває. Ось такий багряний колір, у мене останні картини були саме в таких тонах. Власне, сам червоний колір — він же такий імпульсивний, трагічний, я б сказав”, — розповідає Орест Кузів.

Усі картини з творчого доробку художник написав у стилі імпресіонізму. У них автор олійними фарбами здебільшого зображує пейзажі української природи. Через роботи, каже митець, він передає свої спогади з дитинства, тодішні хвилювання, радість чи біль. Саме так з’явилася у період війни картина “Під покровом Богородиці”. Художник пригадує, його надихнули на створення полотна церковні свічки, які він запалив під час молитви у храмі. За словами Ореста Кузіва, цю авторську роботу хотіли купити найбільше людей.

3000 доларів на ЗСУ: художник у Франківську продає картини, щоб допомогти армії 2
Під покровом Богородиці

“Я її намалював, і картину одразу купили. І потім дуже багато людей захотіли такий самий повтор. Я зробив десь чотири й зрозумів, що деякі люди не мають змоги купити картини. Думаю, спробую намалювати меншу таку ж роботу форматом 30 на 30 і її розіграти в себе на Facebook-сторінці. Розіграв картину, то чоловік з Києва був настільки задоволений. Це фактично був як подарунок”, — каже Орест Кузів.

За його словами, події в країні неабияк впливають на творчість. Останні картини, які написав художник, мають патріотичний настрій.

“Два тижні тому ходив по Валах наших і побачив, як лущиться стіна у Палаці Потоцьких. І думаю, було б цікаво поєднати цю стіну і написати графіті. І написав славнозвісну фразу “Російський воєнний корабель…” Картина досить багато набрала вподобайок у соціальних мережах. У наступній роботі я теж зобразив стіну. Назвав її “Незламна стіна” і просто написав вислів: “Ми переможемо”, — розповідає художник.

3000 доларів на ЗСУ: художник у Франківську продає картини, щоб допомогти армії 3
Незламна стіна

Наразі Орест Кузів планує зробити перерву у написанні картин. Опісля, розповідає художник, повернеться на мистецький фронт із новими роботами. Їх також продаватиме на благодійному аукціоні задля потреб української армії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: