fbpx

Актор із Калуша зіграв священника в кіно про переслідування віруючих в СРСР

Культура 18:37, 29.06, 2020

Актор Національного театру імені Івана Франка родом із Калуша Віталій Ажнов знявся у художній стрічці «Вірити». Молодий калушанин зіграв роль отця Людвіка Вродарчика.

Фільм знімає EWTN — всесвітня католицька мережа Україна. Сценарій до фільму написав о. Павло Вишковський, який ґрунтовно досліджував історію переслідуваної Церкви за часів СРСР. Дія відбувається у Радянській Україні, на Вінниччині, у період з 1920 по 1953 роки. Головний герой Петро стає віч-на-віч з новою радянською ідеологією, яка не сприймає релігії, пропагує зречення віри в Бога. Петрова родина рятує сакральні речі з храму, до якого вдираються військові. Відтак Петро за свої переконання опиняється на засланні в таборі на Уралі.

Події розгортаються серед ув’язнених у таборі, які моляться потайки та зазнають знущань із боку наглядачів. Паралельно бачимо життя вірян, які, залишаючись на Вінниччині, продовжують свою тиху боротьбу за віру.

Актор із Калуша зіграв священника в кіно про переслідування віруючих в СРСР 1

Сценарій картини будується на реальних подіях, історичних фактах, які утворюють канву сюжету. Історія, яку показує перша сцена, відбулась 8 грудня 1938 року вздовж дороги з Качуг до Нижнєуденська, коли комуністи розстріляли 60 священників, перед тим ставлячи їм запитання: “Бог існує чи ні?”. Всі відповіли: “Так”. Це було їхнє останнє слово.

У коментарі «Вікнам» Віталій Ажнов розповів, що на роль священника його запросив його товариш, режисер Артем Шеремет. Саме він і відзначив схожість Віталія зі своїм персонажем.

Отець Вродарчик — не вигаданий персонаж, а реальна людина. У часи Другої світової війни на тлі ворожнечі і ненависті настоятель робив усе, щоб запобігти пролиттю крові. Разом із активною душпастирською діяльністю він намагався залагодити напружені польсько-українські стосунки. Від моменту прибуття до Окопів він використовував свої медичні вміння, чим широко прославився в околиці, при цьому надаючи допомогу усім стражденним, не залежно від національної приналежності. 6 грудня 1943 року переслідувачі побили його та забрали з собою. Після знущань й катування 8 грудня отця Людвіка вбили.

Віталій Ажнов зазначив, що грати роль священнослужителя дуже відповідально:

“Це своєрідна місія, і тобі глядач повинен повірити. Мені спочатку здавалось, що це нереально, але коли мене вдягли і загримували, то все стало на свої місця. Ти довіряєш тому, кого бачиш в дзеркалі”.

Готуючись до ролі, актор прочитав усю біографію отця Вродарчика. Все інше — це співпраця з режисером, художниками по костюмах і гриму.

Актор Національного театру імені Івана Франка родом із Калуша Віталій Ажнов зауважує:

“Не знаю, що буде в результаті, але переконаний, що це буде щось цікаве і варте уваги”.

Віталій додав, що паралельно знімається у 16-серійному детективному серіалі, в якому йому дісталася роль айтішника Буті.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: