fbpx

Катерина Бабкіна у Польщі збирає кошти на "Вроцлавську абетку" українською

Культура 19:58, 03.05, 2022

Відома письменниця з Франківська Катерина Бабкіна переклала для українських дітей в Польщі книжку – “Вроцлавську абетку”, тепер збирає гроші, щоби видати більший наклад. В такому випадку книжкечку безкоштовно зможуть отримати діти з України.

“Ніколи в житті я не збирала нічого собі на картку, але, по-моєму, час настав”, – написала Катерина Бабкіна на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”.

Письменниця розповіла, що вже поїхала в друк перша книжка проєкту Books from home – безкоштовні книжки українською для дітей з України в Польщі. Це проєкт Вроцлавського Дому Літератури, і він загалом передбачає друк у Польщі українських книг українською – тих найкращих, які всі діти мали вдома.

“Вроцлавський Дім Літератури 1) підтримує українських авторів, видавців і ілюстраторів – права на книжки купуються за ринковою ціною 2) Підтримує дітей і батьків – книжки розповсюджуються безкоштовно. Діти дуже прив’язані до книг – це часто частина ритуалу на сон тощо”, – зазначила Катерина Бабкіна.

Письменниця додає, що ось уже швиденько відправляють в друк “Вроцлавську абеточку” – це дуже класна книжка, всі малюки, народжені у Вроцлаві, дістають її в пологовому.

“А всі українські дітки дістануть від нас! В ній і вроцлавські гномики, і та сама каруселька по 3 злотих, і ще все цікаве в цьому місті. Обожнюю цю книжку. Я її переклала (переписала, насправді) – безкоштовно. Просто, бо радості повні штани. Але в нас у планах ще хоча би 40 000 штук книжок на найближчий час”, – ділиться задумом письменниця.

Проєкт уже підтримали Nova Ukraine, Fundacja Olgi Tokarczuk та інші організації.

“Ми стикнулися з тим, що люди з українських карток хочуть, та не можуть переказати на польські реквізити. Це складно, але можливо, тому я відкрила окрему картку собі спеціально для цього, і навіть поставлю велику мету – зібрати $5к. Це наклад від 4 до 5 тис однієї назви. В мене є рахунок в злотих, я маю право перекидати гроші зі своєї карти туди, а з злотих уже платити за реквізитами. Номер карти – 5375 4115 0418 3042”, – поінформувала Катерина Бабкіна.

Більшге про проєкт – тут.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: