fbpx

Богдан Томенчук став лауреатом літературної премії імені Володимира Свідзінського

Культура 20:23, 27.08, 2023
НА ФОТО: Богдан Томенчук

Літературну премію імені Володимира Свідзінського за 2023 рік здобув відомий поет з Івано-Франківська Богдан Томенчук за поетичну збірку «Густина порожнечі» (Видавництво Discursus).

Про це КУРС пише з посиланням на Українську літературну газету.

«Це вірші, у яких немає стриму емоціям, почуттям, вишуканим римам та метафорам. Вони рятують від самотності, бо близькі нам, теперішнім, бо впізнавані, немов найдорожчі силуети у натовпі. Вони, немов останні романтики, відчайдушно стоять на сторожі наших чуттів та віри, і байдуже, що там далі — порожнеча чи… Бо насправді там — світ, переповнений смислами, не обмежений овидами…» – саме так характеризують поезію Богдана Томенчука сучасники.

Літературна премія імені Володимира Свідзінського (поета, замовчуваного у радянський час) заснована у 2001 році Лігою українських меценатів і редколегією журналу «Київ». Щороку присуджується за найкращі книжки української лірики, нові збірки поезій, які стали взірцем глибинного ліризму в дусі традицій.

Серед лауреатів цієї премії були українські письменники Василь Герасим’юк, Кость Москалець, Валентина Давиденко, Іван Малкович, Борис Гуменюк, Дмитро Кремінь, Теодозія Зарівна, Володимир Базилевський.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: