fbpx

Цьогоріч капітально відремонтують коломийську "Писанку" і збудують косівський "Дзбан"

Культура 17:51, 09.02, 2021
НА ФОТО: проєкт "Дзбану"

Регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, оприлюднила перелік 14 проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в Івано-Франківській області у 2021 році.

Серед них два проєкти пов’язані з розвитком туристичної інфраструктури:

– капітальний ремонт будівлі Музею писанкового розпису на вул. Чорновола, 43 в м. Коломия Івано-Франківської області;

– нове будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» по вул. Миру в с. Старий Косів Косівського району Івано-Франківської області в рамках проєкту «Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» в селах Вербовець та Старий Косів Косівського району Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року у Косові відбулася презентація проєкту «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан». На презентації були присутні заступник міністра культури та інформаційної політики України (далі МКІП) Лариса Петасюк, в.о. генерального директора Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Анастасія Образцова, державний експерт експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Юлія Федорчук, голова Державного агентства України з питань мистецтв Галина Григоренко, заступник голови Державного агентства розвитку туризму України Кирило Домбровський.

Цьогоріч капітально відремонтують коломийську "Писанку" і збудують косівський "Дзбан" 1
Перші варіанти “Дзбану”

Авторка проєкту, майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії деталі ініціативи. Проєкт спрямований на розвиток туризму, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Його метою є будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку. Пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі «Дзбану» збережена традиція. Тут заплановано розмістити кілька цікавих локацій – мінікінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференцзали. 

Цей креативний проєкт покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та економічну спроможність краю.

«Цим проєктом ми задіюємо широке коло верств населення з інших видів народних ремесел, що розвинуті на території Гуцульщини. Вважаємо, що підхід до неординарного вираження об’єктів культурного спрямування спричинить значне зацікавлення туристів до нашої місцевості, а мешканців – до самовираження», – зазначила Марія Гринюк.

Марія Гринюк – заступниця директора з наукової частини Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, авторка проєкту «Галерея майстрів Гуцульщини», ініціаторка присвоєння гуцульській кераміці статусу культурної спадщини ЮНЕСКО, ідейна натхненниця традиційного фестивалю «Мальований дзбаник», член Національної спілки художників України.

Цьогоріч капітально відремонтують коломийську "Писанку" і збудують косівський "Дзбан" 2
Марія Гринюк

Нагадаємо, Косівська художниця мальованої кераміки Марія Гринюк отримала звання “Заслужений діяч мистецтв України”

 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: