fbpx

Discursus видає книжку про суд над істориком, лідером дисидентства у Франківську в 1970-му

Культура 20:31, 02.12, 2021

Франківське видавництво Discursus оголосило передзамовлення на нову книжку «Судовий процес Валентина Мороза: розсекречені матеріали».

У книзі вперше опубліковано раніше засекречені матеріали з колишнього архіву КДБ УРСР, які стосуються кримінальної справи проти Валентина Мороза (1936–2019) — одного з лідерів українського дисидентства, яскравого історика й публіциста, справжнього символу національного руху 1970-х років.

У центрі уваги видання — судовий процес над Валентином Морозом 1970 року у місті Івано-Франківську.

Discursus видає книжку про суд над істориком, лідером дисидентства у Франківську в 1970-му 1

“Ця розправа над дисидентом була однією з найбільш важливих подій, пов’язаних з українським національним рухом 1950–1980-х років на Прикарпатті. Вона одержала всеукраїнський і міжнародний розголос, сприяла приверненню уваги світової громадськості до проблеми підневільного становища України у складі Радянського Союзу. Результатами процесу були безпрецедентна мобілізація як учасників українського дисидентського руху, так і української діаспори в усіх країнах світу, проведення масштабних кампаній на захист репресованого історика”, — розповідає видавець про процес, який відображений у книзі.

Discursus видає книжку про суд над істориком, лідером дисидентства у Франківську в 1970-му 2

Упорядник видання — Богдан Паска, кандидат історичних наук, викладач Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, краєзнавець, дослідник українського національно-визвольного руху. Автор наукової монографії «Валентин Мороз: прапор українського дисидентства» (2018 р.), співавтор багатотомного видання «Західно-Українська Народна Республіка 1918–1923. Енциклопедія».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: