fbpx

До Франківського драмтеатру приєдналися популярний актор і відома режисерка

Культура 19:29, 23.12, 2019

Сьогодні відбувся конкурс на заміщення вакантних посад артиста драми вищої категорії та режисера-постановника Франківського національного драмтеатру.

Артистом вищої категорії театру став заслужений артист України Юрій Хвостенко – відомий театральний і кіноактор, повідомляє пресслужба театру.

До Франківського драмтеатру приєдналися популярний актор і відома режисерка 1

Любителі кіно знають Юрія як виконавця однієї з головних ролей у фільмі “Шляхетні волоцюги”. А львівській театральній публіці актор відомий за такими ролями, як Моцарт у виставі “Амадей”, Роберт Локамп у драмі “Три товариші” та багатьох інших виставах Національного театру ім. М. Заньковецької.

У Франківському драмтеатрі Юрій Хвостенко третій рік грає Короля Клавдія в неоопері “HAMLET”.

А у конкурсі на посаду режисера-постановника Франківського театру перемогла відома режисерка Роза Саркісян.

До Франківського драмтеатру приєдналися популярний актор і відома режисерка 3

Роза має величезний досвід як керівниця Європейських театральних студій в Муніципальній галереї, головна режисерка Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові, кураторка Фестивалю української незалежної сцени “Український театр критичний” у Варшаві, є режисеркою двох десятків вистав, лауреаткою Всеукраїнського конкурсу молодих режисерів “Taking The Stage 2017”, Всеукраїнського фестивалю сучасного театру “Світогляд” у номінації “Креативність творчого пошуку” та інших премій.

Роза так прокоментувала своє рішення взяти участь у конкурсі:

“Франківський драмтеатр – це критичний театр, що досліджує сьогодення і впливає на реальність. Для мене визначальним є те, що Франківський театр багато працює зі складними темами. Франківський драмтеатр є національним не лише за статусом, а й по суті. Адже, за моїм переконанням, національний театр–це той театр, який працює з національними викликами і національними травмами зокрема. Тому я відчуваю співпадіння мого вектору розвитку як мисткині з напрямом розвитку Франківського театру і сподіваюся, що завдяки спільному пошуку ми зробимо багато.”

Нагадаємо, що за результатами конкурсних відборів до нашої команди цього року приєднався актор Олег Шульга, відомий як виконавець головної ролі у фільмі “Позивний “Бандерас””. Також до рідного театру повернувся заслужений артист України Роман Луцький – один з найпопулярніших сьогодні кіноакторів України.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: