fbpx

Франківка серед переможців V Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Культура 15:15, 21.05, 2022

20 травня, у день відзначення 100-річчя від дня народження відомого українського письменника, Шевченківського лауреата Івана Чендея, оголосили переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея.

Загалом цьогоріч на поштову скриньку надійшло 145 текстів з усіх регіонів України, а також з Італії, Німеччини, Ізраїлю, Польщі, Туреччини.

У номінації «Мала проза» перемогу здобули:

Гран-прі – Наталія Лопушняк за новелу “Празник” (П’яченца, Італія).

2 премія – Галина Яценко за новелу “Він мовчав” (Львів).

Олена Демір за твір “Пуп’янок ” (Анталія, Туреччина).

3 премія – Наталія  Васильєва за оповідання “Діонея мусципула” (Харків)

Галина Мельник за твір “Пташиний Бог” (Івано-Франківськ).

Алла Лотоцька за новелу “Кавалєр” (Львів).

У номінації «Чендеєзнавство» (вивчення життя і творчості Івана Чендея) перемогу здобув Микола Васьків (Київ) за роботу “Іван Чендей у колі мистецтва і мистецтв”.

Спеціальною відзнакою журі «За вишуканий стиль та письменницьку майстерність» нагородили Олега Зав’язкіна за твір “Жовті роси, блакитні роси” (Донецьк) та Ольгу Халепу за оповідання  “Дівчина з високої гори” (Харків).

Представляли переможців у двох номінаціях голова Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Іван Трещак та члени журі: доктор філологічних наук, чендеєзнавець Сидір Кіраль (голова журі); донька письменника Марія Чендей-Трещак; член-кореспондент Національної академії мистецтв, кінокритик Сергій Тримбач; літературознавиця, письменниця Роксолана Жаркова, письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош, Сергій Федака.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: