fbpx

Франківські галереї та художники закликають частіше відвідувати виставки

Культура 17:20, 15.10, 2021

Художники та художниці творять для того, аби їх роботи побачили. Галереї та інші простори, що займаються образотворчим мистецтвом, існують для того, аби люди їх відвідували. 

Карантинні обмеження вплинули на звички з відвідування подій в закритих просторах. Водночас саме галереї та музеї є скоріше безпечними просторами, адже в них одночасно збираються відносно невеликі групи людей. Тому низка культурних інституцій та художників Франківська об’єдналися, аби спільно розробити шляхи та платформи для кращого інформування франківців про те, що відбувається в сучасному візуальному мистецтві міста. Плани лише формуються та включають, зокрема, системну роботу над неформальною освітою та культурною журналістикою. 

Наразі вирішили почати з малого та створити ФБ-групу під робочою назвою “пампух та портвейн”, в якій всі зможуть ділитися новинами про виставки, а також нові та старі роботи сучасних франківських художників. Ініціатори кажуть, що назва робоча, але наразі вона символізує неформальність та свободу самовираження, притаманну художній спільноті Франківська.

Це точно не нова ідея та не перша спроба створити спільний комунікаційний канал для кількох або й всіх інституцій міста, які працюють в сучасному візуальному мистецтві. Але ми все одно спробуємо. Та щиро запрошуємо долучатися всіх, кому це відгукується, бо це – відкрита ініціатива для всіх”, – прокоментувала Альона Каравай з  “Асортиментної кімнати”.

Серед ініціаторів також Ініціатива “Центр сучасного мистецтва” (Анатолій Звіжинський, Ростислав Котерлін), проєкт “Детектор” (Ліля Гоголь) та ще низка художників і культурних менеджерів.

І до групи в фейсбуці, й до самої робочої групи запрошують долучатися всіх зацікавлених. 

Всі, хто хоче долучитися до розмов та планувань щодо розвитку аудиторії сучасного візуального мистецтва, можуть писати на ФБ-сторінку Асортиментної кімнати, в фейсбук Анни Потьомкіної або на мейл Potiomkina@insha-osvita.org

І, будь ласка, відвідуйте виставки сучасного мистецтва! Вони примушують думати, формують смак та розвивають критичне мислення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: