Цього вечора Франківський драмтеатр ставить в Делятині легедарну «Гуцулку Ксеню».
Мюзикл актори дають на відкритій сцені для всіх.
Чому в Делятині? У 1938 році Ярослав Барнич, геніальний композитор і перший диригент Станіславського театру, написав оперету «Гуцулка Ксеня». З того часу її знають всюди, де є українці. Премєра оперети відбулася наступного року – якраз у Делятині, пояснили в театрі.
Був аншлаг і великий успіх. Ставив театр ім. Івана Котляревського під орудою Володимира Блавацького, котрий, як і режисер сучасної «Гуцулки Ксені» народний артист України Ростислав Держипільський, народився у Косові.
Ростислав Держипільський поставив модерну «Гуцулку Ксеню» 2018 року – до 80-ліття з часу її написання. І сьогодні вона повернулася на історичне місце.
Довідково: У 1939 році в місті Станіславі (нинішньому Івано-Франківську) було створено драматичний театр, першим диригентом якого був Ярослав Барнич. Випускник Львівської музичної академії, він поставив чотири вистави, одна з яких – саме «Гуцулка Ксеня». У 40-х роках він працював диригентом у Львівській опері, але, коли прийшли «совіти», був змушений емігрувати в США. На жаль, там він не набув такої популярності, як в Україні, а в Радянському Союзі, де пісня про гуцулку Ксеню стала неймовірно популярною, навіть автора її змінили.
І досі «Гуцулка» – справжній хіт, який є в репертуарі багатьох виконавців. І до 80-річчя з моменту створення Ярославом Барничем оперети «Гуцулка Ксеня» Ростислав Держипільський вирішив знов повернути її на франківську сцену – так оперету перетворили на мюзикл з сучасною хореографією та в сучасному музичному аранжуванні.