fbpx

Франківський драмтеатр зіграє "Енеїду" на горі Піп Іван

Культура 13:28, 18.08, 2021

Франківський драмтеатр готується дати виставу “Енеїда” на вершині гори Піп Іван – спеціально до 30-ліття Незалежності.

Цього року актори традиційно командою сходять на вершину, щоб набратися міцності і нагадати кожному українцю: ми маємо вистояти і перемогти, сказав на презентації події керівник театру Ростислав Держипільський.

Символічно, що актори зіграють саме “Енеїду” – вистава створена 2014 року під час Революції Гідності. “Енеїда” – це шлях пошуку власної ідентичності, шлях до очищення через самоаналіз і життєствердну самоіронію, через війну і світоглядну боротьбу, що об’єднує і робить сильнішою націю, пише Місто.

“У нашому цьогорічному сходженні є багато символів… “Енеїда” Івана Котляревського – перша книга українською мовою, і сьогодні, через 223 роки після виходу цього епохального твору, ми нарешті на державному рівні переходимо на українську в усіх сферах життя, щоб стати незалежними”, – говорить Ростислав Держипільський.

Держипільський зазначив, що Котляревський ще тоді розписав все, що відбулося в нас на Майдані, в останньому розділі “Війна”.

Драмтеатр у сходженні і організації постановки в Карпатах підтримує Прикарпатський національний університет.

“Ще в минулому році ми прийшли до висновку, що це наш унікальний артмайданчик. При нагоді ми хочемо привернути увагу до важливих екологічних проблем, тому на вершині буде проведена ще дуже цікава зустріч”, – каже ректор ПНУ ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.

Вистава відбудеться 21 серпня о 14.00 на тлі Чорногори.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: