fbpx

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції

Культура 12:11, 14.01, 2021

Минулого тижня презентували документальний фільм “Ткацький шлях”, що його знімали впродовж трьох років у різних регіонах країни. Зокрема й на прикарпатській Гуцульщині.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 1
Кадр із фільму

Режисерка стрічки — чернівчанка Леся Воронюк, засновниця улюбленого багатьма мільйонами українців свята Всесвітній день вишиванки.

Прем’єра фільму відбулась на 5 каналі. У фільмі йдеться про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніки, а також майстрів, які зберігають та передають знання про ткацтво. Зокрема на Франківщині.

Стрічка складається з восьми епізодів, кожен із яких розповідає про виріб народного ткацтва.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 2
Відгук про фільм на сторінці стрічки у Фейсбук

“Основна ідея – це показати різноманіття українського народного ткацтва. Тобто килими, ткані, рушники, горбатки, плахти, гуні. Все, що було створено протягом багатьох століть, ми вирішили зібрати в одній стрічці та показати, нагадати українцям, наскільки ми маємо багату культурну спадщину. Але через те, що наше життя переходить в мегаполіси, у великі міста, ми втрачаємо дуже багато знань”, – розповіла Леся Воронюк.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 3

«Ткацький шлях» – барвистий і яскравий документальний фільм про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніку і майстрів, які передають знання від покоління до покоління або намагаються відновити втрачені знання. Фільм, в якому переплітаються автентичне мистецтво, старовинні обряди і практично незаймана природа українських гір та степів”, – означує свою роботу команда творців.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 4

“В багатьох українських регіонах існують місцеві осередки, які в автентичному вигляді зберегли найрізноманітніші техніки ручного ткацтва. Проєкт сприятиме активації комунікації між майстрами на локальному рівні, а також підвищить їхній імідж, вагу їхньої діяльності серед місцевого населення, яке звично ставиться до місцевих майстрів та не завжди може оцінити їхній високомистецький продукт, а також глобальну цінність необхідності збереження культурної спадщини”, -–додає знімальна група.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 5
Гуцульська гуня. Кадр із фільму

Для фільму створена авторська музика гурту “Гайдамаки”.

Титри – англійською мовою.

Гуні, ліжники, крайки: презентували фільм про ткацькі традиції 6
Фото зі зйомок документальної стрічки

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: