fbpx

Художник Микола Джичка представив у Німеччині виставку митців з Франківська, Маріуполя та Харкова

Культура 14:05, 31.05, 2022

У Німеччині франківський художник Микола Джичка виступив одним з організаторів виставки робіт митців з Прикарпаття – місцевих та вигнанців війни.

Голова округу Гохзауерланд (Німеччина) доктор Карло Шнайдер на відкритті виставки українського мистецтва у місті Шмалленбергу сказав: “Жорстока війна в Україні дала нам зрозуміти, наскільки незалежні мистецтво та культура необхідні для втілення демократії. Вони дуже важлива частина миру та свободи”.

Художник Микола Джичка представив у Німеччині виставку митців з Франківська, Маріуполя та Харкова 1

Відтак сучасне українське мистецтво стало дуже серйозним фронтом, бо на ньому поза війною може показати іншим народам, що їхню свободу боронить модерна нація.

Авторитетні українці в Німеччині здатні замінити всі потуги української амбасади. Бо так, як підготували виставку та її промоцію у Шмалленбергу українське подружжя Ельміра Маркс та Іван Єденак, не здатний жоден аташе по культурі.

Художник Микола Джичка представив у Німеччині виставку митців з Франківська, Маріуполя та Харкова 5

“Це була найкомфортніша співпраця з власниками галереї пані Крістіане та Павел Келлерсмани. Експозицію в основному склали митці, що мешкають тепер на Івано-Франківщині, серед них також і ті, що переселились з початком війни з Маріуполя та Харкова. Все зібрав, запакував та оформив для транспортування художник-мотор Микола Джичка. Логістика транспортування – Ростислав Добош”, розповів учасник виставки Богдан Мисюга.

Картини виставили на продаж. Результат продажів скерований митцям і ЗСУ.

Художник Микола Джичка представив у Німеччині виставку митців з Франківська, Маріуполя та Харкова 6

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: