fbpx

І пельмені з монеткою: китайський Новий рік відсвяткували у Франківську

Культура 09:31, 09.02, 2020
НА ФОТО: Dumplings for Chinese Spring Festival,Chinese translation: Great luck,blessing

Свято весни, або, як ще його називають, китайський Новий рік зустрічали у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. Його в університеті відзначають з 2016 року.

Цього року Новий 2020 рік за східним календарем розпочався 25 січня. Його відзначають протягом 15 днів. Студентка третього курсу Яна Сміжак участь у святі бере третій рік поспіль. Каже, китайська культура є особливою, але у новорічних свят європейців та китайців є багато спільного.

Ми танцюємо, співаємо, ми перекладаємо українські пісні китайською мовою і навпаки. Знайомимось із цим самі і залучаємо інших. Презентуємо китайський традиційний танець під відповідну музику. Буде також “Щедрик” у виконанні українців в перекладі на китайську мову”, – каже Яна.

До свята долучилась викладачка-волонтерка з китайської мови Чжан Юаньюань, розповідає Суспільне. В Івано-Франківську вона живе уже пів року. 2020 рік не змогла святкувати у рідному місті, тому із колегами зустрічала його у Києві.

Дівчина розповідає, як у Китаї зустрічають новий рік: “Ми зазвичай працюємо дуже багато. Тому саме у передноворічний вечір ми збираємось усією родиною за святковим столом. Також у нас в Китаї є традиція: у пельмені ми ставимо монету. Хто її з’їсть, той буде багатий цілий рік. Цього року через епідемію ми не можемо виходити на вулиці, не можемо ходити одне до одного і вітати з Новим роком, як зазвичай це робимо. Тому всі залишаються вдома. Але, сподіваюся, ми поборемо це”.

Серед наймолодших учасників свята – п’ятирічна Гау Марія Ніколь. Дівчинка відкрила свято та виконала пісню українською та китайською мовами.

Організаторка свята, викладачка кафедри загального та германського мовознавства факультету філології ПНУ ім. В. Стефаника Ірина Ілійчук розповідає, що щороку захід намагаються урізноманітнювати: “Сьогодні ми знову будемо згадувати китайську історію проведення китайського Нового року, зробимо майстер-класи з каліграфії. Цього разу, бо цей рік Миші, ми будемо виводити ієрогліф миші, який досить складно виглядає китайською мовою. Ми будемо робити плетенку китайську – це знак щастя і добробуту”.

Зараз китайську мову в університеті вивчають більш як 80 студентів, говорить ректор Ігор Цепенда.

“Маємо дуже цікаві спільні проєкти не тільки мовні, а й мистецькі. Два роки тому найкращі праці наших викладачів були на виставці в Пекіні, у Палаці імператорів – у забороненому місці, яке є найпрестижнішим виставковим місцем. І тисячі людей могли ознайомитись із роботами. Тому наші контакти є дуже широкі, різнопланові”, – зазначив Ігор Цепенда.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: