fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • “Іноземці думають, що це перформанс”, – Ростислав Держипільський про застарілу світлову техніку в драмтеатрі

“Іноземці думають, що це перформанс”, – Ростислав Держипільський про застарілу світлову техніку в драмтеатрі

Культура 19:50, 12.07, 2019

Сьогодні у Коломиї відбулася виїзна сесія Івано-Франківської обласної ради, присвячена питанням музеїв та театрів.

НА ФОТО: Ростислав Держипільський

Перед депутатами виступив директор Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський, пише Галка.

Він висловив вдячність місцевій владі за підтримку театру, якому вдалося отримати статус “національного”. Однак розповів і про проблеми закладу, яких нарахував 51.

“Світло – це просто сміх – воно дико застаріле. Коли приїжджають люди з-за кордону, вони думають, що це відбувається якийсь перформанс за кулісами, бо та жінка, що працює зі світлом, бігає як божевільна і шось там клацає. Але є нормальні сучасні методи – в інших країнах просто все вмикають на планшеті. Ще одна проблема – звук. Він відсутній – ми постійно його орендуємо. В нас дуже погані механізми сцени, автопарку немає, є лиш вишнева “дев‘яточка”, яка вже і “гори і море”…. Опалення – це жах. Ну хіба самим вам приємно прийти взимку і сидіти в шубах на виставі? Я розумію, що в країні війна, ну але шось треба робити. Вентиляція – теж жах. Дах далі тече. Це не потрібно вам, але потрібно вашим дітям та внукам. Народ, який не підтримує свій театр, або помер, або вмирає», – каже Ростислав Держипільський.

Обранці погодилися з тим, що нині обласний драмтеатр – один з найкращих в Україні. Тож дали обіцянку на наступній сесії спрямувати додаткові кошти на підтримку закладу.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: