fbpx

Калуський дитячий гурт "Неформат" показав європейцям українське Різдво

Культура 18:25, 16.12, 2022

13 концертів у 8 містах за 6 днів – це мистецька акція “Різдво з Україною”, ініційована громадською організацією “Яскрава Країна” з Дніпра та підтримана Закарпатською обласною військовою адміністрацією. Проєкт стартував 10 грудня. Його мета – презентувати українські різдвяні традиції європейській спільноті, урядам і дипломатичним місіям країн, які допомагають Україні в боротьбі з російською агресією.

Святкова Коляда об’єднала творчі дитячі колективи з різних регіонів України (Харків, Калуш, Кропивницький, Ужгород, Дніпро). Режисер проєкту Максим Печененко поєднав аутентичні колядки, сучасну й народну хореографію і театральне мистецтво в різдвяному перфомансі “Сонячна коляда”.

коляда в Європі - мистецька акція "Різдво з Україною"

Калуський гурт “Неформат” вокальної студії “Ліра” став органічною та важливою складовою мистецької команди. Калушани мали зустрічі і виступи в парламенті у Будапешті, у федерального президента Австрії, в міністерстві культури Словаччини, в сенаті Чеської Республіки, в українському посольстві в Варшаві, розповіла КУРСу керівниця студії Оксана Лісовська.

Оксана Лісовська і гурт Неформат

В кожній європейській столиці з побажаннями миру, добробуту, злагоди в новому 2023 році діти дарували головний символ українського Різдва – Дідух. І часто політики й дипломати заради діток відходили від протоколу. Так, подарунок із рук в руки для президента Австрії – виняток з правила. І він зробив його для прикарпатських колядничків. А сенатори Чехії вперше зібралися обома палатами у неформальній обстановці, спілкувалися між собою та з українськими дітьми. Окрім зустрічей і коляди в парламентах Європи, юні артисти виступали на різдвяних ярмарках перед мешканцями і туристами європейських столиць, перед українськими родинами, які знайшли прихисток в Європі.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: