fbpx

Катерина Бабкіна знялася у документальному проєкті «Мрійники XXI» про попкультуру 90-х

Культура 20:25, 20.10, 2021

Письменниця з Франківська Катерина Бабкіна разом із письменниками, музикантами та іншими діячами культури знялася у документальному фільмі «Мрійники ХХІ».

Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

У фільмі «Мрійники ХХІ» йтиметься про важливі культурні та політичні події 90-х: фестивалі «Червона рута» і «ВиВих», Студентську революцію на граніті, «Живий ланцюг» та інші. В інтерв’ю, наданих для фільму, відомі діячі культури пригадали себе молодими та сміливими мрійниками. Серед них Марія Бурмака, Катя Chilly, Анжеліка Рудницька, Тарас Петриненко, Мирослав Кувалдін, Олексій Вертинський, Павло Крохмальов та інші.

«Для мене проголошення Незалежності України – це була мрія! І подія величезного масштабу. Планетарного масштабу. Настали «лихі» 90-ті. І ви знаєте, ми готові були пережити все: хаос, безробіття, відсутність грошей, лиш би Україна була вільна і незалежна», – пригадала письменниця Ірен Роздобудько.

Документальний фільм-портрет «Мрійники ХХІ» кінематографічно, через образність національних культурних артефактів та різні мистецькі засоби, розкриє історичні паралелі та духовний зв’язок між поколіннями й епохами.

«Українська мрія – це не дорватися до влади і накрасти. Хоч ця тенденція часто простежується. Українська мрія не така. Я думаю, що Українська мрія – це понад усе свобода і персональна відповідальність. Коли кожен скаже: «Я відповідаю за те, що навколо мене», – переконана письменниця Катерина Бабкіна.

За словами творців майбутньої стрічки, ідея «Мрійників ХХІ» виникла із потреби осмислення феномену та вкладу попкультури кінця 80-х – початку 90-х, що «ламала шаблони і стала внутрішнім нервом найбільш болючих проблем тогочасності».

«Голосом фільму є саме представники попкультури 80-90-х. Цей період найбуремніший та основоположний. Спілкуючись з учасниками тих подій, ми досліджуємо мрії поколінь та фільмуємо історію становлення Української Мрії», – пояснила режисерка фільму, акторка театру і кіно Альона Алимова.

«Мрійники ХХІ» – це мультимедійний проєкт Premier-Media Films, який створюють за підтримки Українського культурного фонду.

КУРС писав: Катерина Бабкіна отримала літературну нагороду Центральної Європи “Ангелус” та стала лауреаткою читацьких симпатій

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: