fbpx

Колядники з Верховини колядували на міжнародному фестивалі у Румунії

Культура 16:20, 19.01, 2020

Марамуреська філія Союзу українців Румунії організувала у місті Сігету-Мармацієй XXVII Міжнародний фестиваль колядок та зимових обрядів українців.

Захід спрямований на збереження та просування зимових традицій та обрядів українців з різних куточків Румунії та українців з-за кордону, йдеться у публікації Cоюзу українців Румунії у фейсбуці.

Учасники фестивалю були присутніми на Святій Літургії в Українській православній церкві міста Сігету-Мармацієй, звідки, одягнені в прекрасних українських народних костюмах, групи колядники пройшли парадом центром міста до Дитячої школи музики та мистецтва імені Джорджа Енеску, де вони представили свої колядки, різдвяні та новорічні звичаї.

На сцені виступили 30 груп колядників з населених пунктів Марамуреського повіту, де компактно проживають етнічні українці, а також з Арадського, Ботошанського, Карашсеверніського, Клузького, Сатумарського, Сучавського, Тіміського і Тулчанського повітів Румунії, а також гості з України: вертеп учнів Буштинської школи мистецтв та народний ансамбль «Тисяночка» з Буштино, ансамбль «Лісоруб» з села Великий Бичків та колектив «Баранки» Великобичківської музичної школи, а також колядники з Києва та Верховини, всього понад 1000 учасників.

Як повідомляє урналіст з Верховини Роман Клим, Прикарпаття представляла колядницька партія Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники Василь Ілюк та Людмила Гулюк). Очолювали верховинську делегацію перший заступник голова РДА Ярослав Скуматчук та Пробійнівський сільський голова Василь Маротчак.

Фото Віталія Дмитрюка

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: