fbpx

Майстерня "Кока": на Косівщині родина різьбярів створює унікальні ікони та картини

Культура 16:55, 08.03, 2020

Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока».

Для робіт використовують метал, бісер та скло. Іноді аплікують вироби шматками писанки. Також у майстерні дають друге життя елементам гуцульського строю, використовуючи, наприклад, кутасики або запаски, йдеться в сюжеті Суспільне.Карпати”.

“Кептар з’їла міль, лишилися такі деталі. Я купив у баби на базарі за безцінь той кептарик. Поки доніс додому, то у мене вже в голові була картина, що я маю з нього зробити. Називаю його “Гуцульський космос””, – розповідає Микола Стринадюк.

Родинну справу продовжує й син Богдан, який виготовляє дрібні деталі. Спочатку робить заготовку та малює на ній орнамент, а потім починає різьбити.

Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.

Майстерня "Кока": на Косівщині родина різьбярів створює унікальні ікони та картини 1

“Канонічна ікона має духовну базу, значення для людей, церкви. На Гуцульщині мало хто в хаті мав ікони. Це була церковна річ. Звертались до народних майстрів, які малювали отакі речі. Вони були дешевшими та ближчими до людей. Тут використані чисті кольори, яскраві такі. Вони вільні”, – каже мисткиня Ольга Стринадюк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: