fbpx

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї

Культура 14:15, 30.06, 2023

В Івано-Франківському краєзнавчого музеї вчора відбулася презентація альбому-каталога «Бог між нами».

Ініціатором створення видання став головний реставратор музею, художник Валерій Твердохліб. В альбомі-каталозі зібрали фото експонатів з виставки “Бог між нами”, яка триває у музеї, та фото подій, які передували відкриттю та супроводжували її.

КУРС писав: “Бог між нами”: у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби

“Події зникають, це спроба зафіксувати, зберегти і передати іншим цю історію”, – сказав на презентації альбому Валерій Твердохліб.

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї 1
Валерій Твердохліб, фото Олег Нетецький

Альбом-каталог за підтримки програми «Ґранти Теплого Міста» видав краєзнавчий музей. Працівники музею зазначали, що видання фіксує емоції в перші місяці війни і робить виставку історичною подією – буквально заносить в історію музею.

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї 2
Презентація видання, фото Олег Нетецький

В мистецькому виданні поєднуються роботи знаних художників та твори сакрального мистецтва із дитячими малюнками, інсталяції із живописом та сучасним артом, як-от розпис на гільзах. Адже виставка створена в синергії художників, евакуйованих до Івано-Франківська з Ірпеня, Харкова, Ворзеля, та місцевого середовища.

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї 3
Інсталяція Нікіти Тітова, фото Олег Нетецький

Автор інсталяції на виставці “Бог між нами” художник Нікіта Тітов зазначив, що і виставка, і каталог передовсім присвячені тим, хто загинув за Україну у війні з росією, серед інших це Роман Ратушний.

“Цей проєкт, виставка і альбом-каталог – найменше, шо ми можемо зробити з вдячністю до загиблих”, – підтримав меценат Віктор Вінтоняк.

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї 4
Робота Нікіти Тітова, перенесена на гільзу, фото Олег Нетецький

Довідково. Проєкт зараз експонується в залі сакрального мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого музею (2-й поверх):

– перша зала: артпроєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX ст. з колекції музею. У залі розміщена серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще»;

– друга зала: експозиція «Ірпінь – секретики» художниці-реставраторки з Ірпеня Олени Кіслих-Приходько спільно з сакральним живописом Валерія Твердохліба;

– третя зала: інсталяція з ангелів «Крила» харківського художника Нікіти Тітова. Експозиція присвячена всім, хто загинув, захищаючи Україну;

– четверта зала: розширений інфоблок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. В цьому ж залі представлена модель волонтерства «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!» – проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.

Мистецький альбом-каталог "Бог між нами" презентували у Франківському краєзнавчому музеї 5
Альбом-каталог

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: