fbpx

У програмі книжкового фестивалю у Франції – зустріч із Софією Андрухович

Культура 12:48, 20.04, 2022

З 22 по 24 квітня в Парижі триватиме “Festival du Livre de Paris” — найбільший книжковий фестиваль, орієнтований на французьких читачів, де представлятимуть видання, що вийшли друком у Франції, серед інших — переклади іноземної літератури, зокрема й української. Серед них – роман відомого франківського письменника Юрія Андруховича, пише “Суспільне. Культура”.

Як повідомляється у пресрелізі, на основній локації фестивалю буде представлено Український стенд зі слоганом “Україна – серце Європи, що б’ється” (Ukraine: le cœur battant de l’Europe), де покажуть книжки, які розповідають про сучасну українську культуру.

“Культуру, яка відновилася в роки незалежності, але яка перебуває сьогодні під загрозою. Ми закликаємо інтелектуальну культурну спільноту Франції не дозволити її знищити, допомогти нам зберегти все те, чого ми досягли, у що ми вклали наше серце в літературі, мистецтві, музиці, кіно після утисків Російської імперії, радянських репресій і що сьогодні Росія хоче зруйнувати, розв’язавши війну проти нашої країни”, – звернулися до французької публіки.

На Українському стенді читачі зможуть знайти видання українських авторів останніх років — наприклад, твори “Лексикон інтимних міст” Юрія Андруховича, “В Ізоляції” Станіслава Асеєва, “Понаїхали” Артема Чапая; сучасну драматургію (Наталія Ворожбит “Погані дороги”), твори українських класиків в перекладі, а також книжки для дітей.

Крім того, на стенді можна буде погортати книжку “Україна. Їжа та історія” французькою і відкрити для себе історію, культуру та звичаї України через її гастрономічні традиції. Публікацією видання займалося одне з найбільших видавництв Франції Editions de La Martiniere Cuisine.

Також в програмі фестивалю – події з українськими авторами, зокрема розмова з письменником Андрієм Курковим і презентація його роману “Сірі бджоли” французькою та зустріч з письменницею Софією Андрухович.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: