fbpx

На Прикарпатті хочуть збільшити фінансування театрів і музеїв

Культура 21:25, 09.07, 2019

У вівторок, 9 липня, в Івано-Франківську відбулося засідання президії обласної ради, на якому обговорили питання порядку денного сесії.

На двадцять дев’ятій сесії обласної ради сьомого демократичного скликання головним стане питання про розвиток театрального та музичного мистецтва і музейної справи на Івано-Франківщині, пише Галка. Начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак сказав, що це питання є дуже актуальним.

«Дане питання є дуже актуальними. Музеї і театри творять неймовірну справу для нашого життя. У нас спостерігається позитив динаміка, наші музеї відвідують люди з різних областей та з закордону. Але є проблеми у забезпеченні матеріально-технічної базі», – говорить Федорак.

У 2018 році музеї Прикарпаття відвідали 461100 людей. В обласному бюджеті передбачені додаткові кошти на забезпечення підвищення розміру посадових окладів працівникам Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка у зв’язку з присвоєнням статусу “національний”.

А також на зміцнення матеріально-технічної бази (капітальні ремонти, заміна технічних засобів, закупівля автотранспорту та музичних інструментів, поповнення музейних фондів) театрально-концертним та музейним закладам обласного підпорядкування. Зокрема, у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського планують провести ремонтні роботи фондових приміщень площею 700 м², замінити вікна, встановити автоматичну пожежну сигналізацію, виготовити спеціальне обладнання для фондосховищ (120 000 грн).

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: